Osuszacz powietrza – czy poradzi sobie z wilgocią w biurze?

alesia-kazantceva-XLm6-fPwK5Q-unsplashNadmierna wilgoć w pomieszczeniach zdecydowanie nie wpływa na nasze zdrowie. Wilgotne ściany są pożywką dla rozwoju pleśni i grzybów. Co więcej, wilgoć może mieć wpływ także na obniżenie solidności konstrukcji budynku. Dlatego też warto zadbać o to, by poziom wilgotności w pomieszczeniach zawsze był optymalny. To ważne zwłaszcza w przestrzeni biurowej, w której spędzamy zwykle co najmniej jedną trzecią każdego dnia.

Wilgoć w pomieszczeniach może mieć wiele przyczyn. Bardzo często jest to kwestia wad konstrukcyjnych budynku i źle wykonanej izolacji cieplnej. Problemem może być również niesprawna wentylacja, która nie odprowadza właściwie zużytego powietrza na zewnątrz. Zdarza się często, że przyczyną nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu są zbyt szczelne okna. Owszem, okna muszą być mocno i solidnie zamontowane, jednak powinny być to modele wyposażone w mikrowentylację. Pozwala ona na regularną wymianę powietrza i stały dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. Gdy okna są całkowicie zamknięte, wilgoć w pomieszczeniu znacznie wzrasta. Bez względu na przyczynę wilgoci, warto szukać skutecznych rozwiązań na jej pozbycie się. Zbyt długie przebywanie w nadmiernie wilgotnych pomieszczeniach na pewno nie będzie sprzyjało pracy, wydajności, koncentracji, wpłynie też negatywnie na samopoczucie pracowników.

Inwestycja w osuszacze powietrza

Dobrym rozwiązaniem problemu nadmiernej wilgoci w biurze może być osuszacz pomieszczeń, który działa bardzo sprawnie, skutecznie, pochłania powietrze przepełnione wilgocią, a wypuszcza takie, które jest już tej wilgoci pozbawione. Doskonale sprawdza się w sezonie letnim, gdy wilgoć może być mocno dokuczliwa. Na rynku osuszaczy powietrza można znaleźć szereg sprawdzonych rozwiązań dedykowanych różnym pomieszczeniom. Warto więc na etapie wyboru urządzenia zwracać uwagę na to, jaką ma sprawność i wydajność. Za słabe urządzenie, na przykład przeznaczone do niewielkich mieszkań, może nie do końca dobrze sprawdzać się w przestrzeni biurowej, która jest duża i ma zupełnie inne potrzeby, jeśli chodzi o usuwanie wilgoci.

Klimatyzacja świetnie radzi sobie z wilgocią

okna koszalinW wilgotnych pomieszczeniach dobrym rozwiązaniem może być również zainstalowanie klimatyzacji. Działa ona bowiem osuszająco na powietrze, co wynika z zasady jej działania. Klimatyzatory obniżają temperaturę we wnętrzu, a także przyczyniają się do obniżenia poziomu wilgotności do optymalnych warunków. Co więcej, nowoczesne klimatyzatory są wyposażone w filtry pochłaniające zanieczyszczenia, kurz, alergeny, szkodliwe substancje, bakterie i inne mikroorganizmy. Działają więc kompleksowo – tworzą właściwy mikroklimat we wnętrzu, a jednocześnie zapewniają świeże i zdrowe powietrze. Przebywając w takich warunkach na pewno będziemy czuć się lepiej, co znacznie wpływanie na jakość naszego funkcjonowania każdego dnia. Inwestując w rozwiązania osuszające powietrze zawsze warto korzystać z usług specjalistycznych firm, mających wiedzę, doświadczenie i kwalifikacje. Jeśli nie mamy żadnej wiedzy w tym temacie, lepiej jest nie brać się za samodzielne montowanie osuszaczy, klimatyzatorów czy innych urządzeń. Istnieje bowiem bardzo duże ryzyko, że po prostu zrobimy to źle.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>