Opcje na żywopłot – poznaj najpopularniejsze odmiany!

hedge-3393849_960_720Kolorowe żywopłoty takie jak te, które gwarantuje laurowiśnia sadzonki z https://www.ogrodowymlyn.pl/46-laurowisnia-sadzonki tp naprawdę popularny dzisiaj wybór. Oprócz ich praktyczności, drzewa laurowe i żywopłoty są używane w niektórych wspaniałych projektach ogrodowych ze względu na ich estetyczny wygląd. Są używane jako niskie żywopłoty, co pozwala stworzyć akcent i strukturę, otaczając większe rośliny, ścieżki i inne elementy ogrodowe, a także ze względu na ich niezwykłe kolory. W przypadku nisko rosnącego żywopłotu na pewno będziesz zadowolony, jeśli podejmiesz taki wybór i pójdziesz właśnie w tę stronę.

Laurowiśnia to mała, mocna roślina o ciemnozielonych liściach, które są lekko zacienione pod spodem. Ma białe kwiaty wiosną, a jesienią lśniące, czarne i czerwone jagody. Ma też swoją japońską odmianę, która słynie z różnorodnych liści, polerowanych zielonych liści ze złotymi i żółtymi plamami. Jagody uzupełniają również charakterystyczne liście latem – to trzeba zobaczyć na własne oczy!

Jeszcze inną opcją jest odmiana portugalska – znana jest z ciemnozielonych, błyszczących liści i ciemnoczerwonych łodyg. Inna ma jasnozielone, zaokrąglone, błyszczące liście, które na początku wzrostu mają piękny, ciepły, brązowawy wygląd, zanim staną się zielone z wiekiem. Można znaleźć też niejedną odmianę, która ma również miękkie białe kwiaty wiosną i błyszczące czarne jagody jesienią. Szereg polskich ptaków i innych małych zwierząt uwielbia soczyste jagody, które wytwarzają laurowe rośliny żywopłotowe, wnosząc wartość dodaną do ogrodu.

W poszukiwaniu pachnących i jadalnych żywopłotów

Warto też w tym kontekście o żywopłocie, który jest jedynym członkiem rodziny, który jest zarówno jadalny, jak i pachnący. Słynący z kulinarnych liści suszonych lub świeżych – idealnych do przyprawiania wielu dań, ten wybór jest ulubionym z kilku powodów. Jako żywopłot, ten gatunek ma piękne, ciemnozielone liście, jaśniejsze na końcach, gdzie rozwija się nowy wzrost, i oferuje wiosną bladożółto-zielone kwiaty. Pachnące liście tej odmiany wnoszą nutę Morza Śródziemnego do każdego domu lub ogrodu, a jej pochodzenie oznacza również, że ma naturalną tolerancję na suszę w cieplejszych warunkach pogodowych.

Ten piękny zimozielony gatunek jest jednak również idealnym krzewem do tworzenia różnych wzorów żywopłotu, produkując równocześnie rośliny z długą przezroczystą łodygą, na której dumnie wzrasta kula liści na czele. Te urocze drzewa idealnie nadające się na żywopłot często zdobią:

  • ogrody,
  • chodniki,
  • wejścia,
  • domy.

To wszystko dzięki klasycznej stylizacji tych wyjątkowych krzewów.

Sadzenie żywopłotu i warunki wzrostu

Trudne miejsca uprawy decydują o tym, czy określone typy roślin będą w stanie się rozwinąć. Wszyscy chcemy widzieć, jak nasze rośliny dobrze się rozwijają w stabilnych, zdrowych warunkach i nie ulegają niszczeniu środowiska. Istnieją niewielkie ograniczenia co do rosnących wymagań dotyczących sadzenia żywopłotów tego gatunku, ponieważ ich odporność jest głównym czynnikiem decydującym o ich popularności.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>