Odzież robocza? Nie kupuj – wynajmuj, to rozsądniejsze!

expression-3073830-960-720Usługa wynajmu odzieży roboczej komuś spoza branży mogłaby wydawać się czymś nietypowym, ale każdy, kto organizuje zaopatrzenie w odzież roboczą albo z niej korzysta w pracy, wie, że w praktyce konserwacja odzieży stanowi spore wyzwanie, a jej zaniedbanie ma poważne konsekwencje.

Dlaczego wynajem odzieży roboczej jest lepszy od zakupu?

W usłudze wynajmu zawiera się serwis odzieży roboczej – to właśnie on jest języczkiem uwagi. Czasem problemem są tylko zabrudzenia, których na odzieży roboczej nie da się uniknąć, czasem urwane guziki, a czasem poważniejsze uszkodzenia. Po zakupie odzieży trzeba dbać o nią we własnym zakresie, co często prowadzi do prób patologicznej optymalizacji kosztów. Pracownicy w podartej, brudnej lub uszkodzonej odzieży roboczej często nie są właściwie chronieni, nie wspominając o tym, że nie pomagają budować firmie pożądanego wizerunku. Jako że wynajem odzieży roboczej oferowany przez DBL (https://dbl.pl/nasz-system/) obejmuje również serwis, te problemy są rozwiązywane właściwie automatycznie.

Jak to działa?

Po stronie pracownika nie zmienia się nic – a jeżeli już, to jedynie na lepsze. Zawsze otrzymuje odpowiedniej jakości, dobrze dobraną odzież roboczą. Regularnie musi też zdać ją do konserwacji, a w tym czasie odbierze nowy komplet, który pozwoli bezpiecznie wykonywać wszystkie zadania.

Po stronie osoby odpowiedzialnej za zaopatrzenie życie staje się prostsze: w ramach jednej umowy ubrania robocze zostaną dopasowane, dostarczone, odebrane, wyczyszczone, naprawione lub wymienione. Rozliczenie jest prostsze, a z barków takiej osoby zdejmowane są też obowiązki związane z bieżącą obsługą techniczną odzieży ochronnej.

Cały system jest zorganizowany tak, aby pracownicy zawsze mieli do wyłącznej dyspozycji komplet odzieży ochronnej. Umowa przewiduje odpowiednie warunki konserwacji i naprawy odzieży, więc nie trzeba ani utrzymywać zapasów, ani z dnia na dzień organizować zaopatrzenia.

Kto może najwięcej skorzystać na wynajmie odzieży roboczej?

Czynniki, które zdecydowanie zwiększają atrakcyjność usługi wynajmu odzieży roboczej, są dwa: skala działalności i konieczność częstej konserwacji. W dużych firmach, zatrudniających wielu pracowników, w których też nierzadko rotacja załogi jest spora, wynajem odzieży roboczej zdecydowanie ułatwia skalowanie biznesu i szybkie działanie. Sporo też na tym skorzystają te firmy, w których ryzyko uszkodzenia lub zabrudzenia odzieży jest duże – koszty z tym związane zostają w całości poza firmą, a pracownicy, bez względu na charakter wykonywanych zadań, zawsze będą mieli do dyspozycji odzież ochronną, która dobrze wygląda i chroni zgodnie z przeznaczeniem.

Oczywiście w mniejszych firmach taka usługa też ma sens – tutaj największym udogodnieniem jest uproszczenie działalności, jak w przypadku każdego outsourcingu. a fakt, że wynajem odzieży roboczej to usługa, która zostanie, nomen omen, uszyta na miarę przedsiębiorstwa, pozwala kontrolować koszty.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>