Odpowiedzialność w pracy lekarza

Jednym z najbardziej odpowiedzialnych zawodów jest lekarz. Powierzamy mu nasze zdrowie co za tym idzie życie. Ufamy w jego wiedzę i umiejętności. Lekarz ponosi ogromną odpowiedzialność. Jego decyzje i diagnozy nie mogą być pochopne. Wszystko musi być przemyślane i w razie wątpliwości skonsultowane z innym lekarzem. Istnieje wiele specjalizacji lekarskich. Wiadomo iż praca chirurga jest bardziej odpowiedzialna niż np. dermatologa. Aby zostać dobrym i szanowanym lekarzem trzeba przebyć bardzo długą drogę. Medycyna to bardzo skomplikowana i często nieprzewidywalna dziedzina. Lekarz musi doszkalać się całe życie. Choroby, które kiedyś były trudne do wykrycia i niewyleczalne dzięki dużemu rozwojowi medycyny lekarze z łatwością są w stanie pokonać. Odpowiedzialność za ludzkie życie ponoszą również np. kierowcy autobusów.

W pełnym autobusie może jechać ok. 50 osób, jeśli kierowca spowoduje wypadek bo jest np. pod wpływem alkoholu, nie dostosował się do przepisów ruchu drogowego albo popełnił jakiś inny błąd to ponosi za to pełną odpowiedzialność. Podobnie jak piloci samolotów pasażerskich lub kapitanowie na statkach. Pasażerowie muszą zaufać i uwierzyć w ich umiejętności kierowania tymi środkami transportu. Odpowiedzialną pracą jest również praca opiekuna głównie dzieci. Podczas wycieczek szkolnych rodzice powierzają im swoje pociechy wierząc, że zajmą się nimi z dużą czujnością. Jeśli podczas takiej wycieczki dziecko zginie lub dozna jakiegoś większego urazu to opiekun zostanie obarczony odpowiedzialnością za to co się zdarzyło. Dzieci bywają trudne do okiełznania, ale rodzice zawsze w takich przypadkach będą mieć pretensję do opiekuna. To tylko niektóre przykłady tych najbardziej popularnych zawodów z Bielska-Białej towarzyszących nam w codziennym życiu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Korecki10 pisze:

    Podobno zmieniły się przepisy dotyczące ratownictwa medycznego (źródło: http://www.modusambulans.pl). Czy ktoś się orientuje na czym polegają zmiany dokładnie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>