Od czego zacząć poszukiwania obrączek idealnych?

ta paca jacobOd prostych modeli po skomplikowane pierścionki z diamentami… W pewnym sensie obrączka jest najprostszą biżuterią – prostą i z metalu. Z pewnością nie jest trudno ją wybrać, prawda? Jednak nawet „zwykłe” obrączki ślubne są dostępne w wielu różnych:

  • metalach
  • profilach
  • szerokościach
  • wykończeniach

To oznacza, że ​​masz do wyboru dziesiątki opcji!

Często pojawia się pytanie, czy większość par ma jednakowe obrączki. Prawda jest taka, że ​​prawdopodobnie mniej niż połowa par ma taką parę. Często panna młoda szuka obrączki, która jest w stanie dopełnić jej pierścionek zaręczynowy i nie ma gwarancji, że pierścionek w tym stylu będzie pasował do pana młodego.

Wybór metalu szlachetnego

To dobre miejsce, aby zacząć od wyboru cennych metali. Głównymi opcjami są:

  • złoto (żółte)
  • białe złoto
  • platyna
  • złoto różowe

Wiele osób ma już preferowany kolor, pasujący do istniejącej biżuterii lub zegarka. Można też odnaleźć metale pochodzące z recyklingu w pierścieniach.

Złote i platynowe obrączki

Jeśli nosisz pierścionek zaręczynowy, zalecamy dopasowanie metalu w obrączce, aby oba pierścienie z czasem uległy podobnemu zużyciu. Różne metale starzeją się inaczej, a bardziej miękki metal będzie powoli ścierany pzy twardszym metalu.

Jeśli jeszcze się nie zastanowiłeś, prawdopodobnie spróbujesz przymierzyć różne metale, abyś mógł je porównać bezpośrednio z tym, co najbardziej ci odpowiada. Jeśli twoim zdaniem kolor różowy lub żółty wygląda najlepiej, wtedy podejmowana jest decyzja. Jeśli preferujesz kolor biały, warto zapoznać się z wskazówkami na temat różnic między złotem białym a platyną.

Wybór profilu

Po zidentyfikowaniu preferowanego metalu szlachetnego, musisz zdecydować, jakiego stylu pierścienia szukasz, czy to jest tradycyjny czy bardziej współczesny wygląd.

Najbardziej tradycyjnym profilem obrączki jest opaska w ta litery D, która jest płaska na wewnętrznej stronie, ale zakrzywiona na zewnątrz (więc wyglądałaby trochę jak duży D w przekroju, gdybyś ją przeciął ).

Bardzo podobny profil to ta, która jest zakrzywiona na zewnątrz, ale również lekko zakrzywiona od wewnątrz. Znana jako najbardziej „komfortowy krój” – co może sprawić, że pierścień będzie nieco bardziej komfortowy, niż ten w kształcie litery D. Wyglądają bardzo podobnie na palcu, chociaż krzywizna na zewnątrz drugiej opcjiwydaje się być nieco mniej wyraźna niż ta w kształcie litery D.
Jeśli preferujesz bardziej współczesny styl, możesz wybrać płaską obrączkę która zachowuje zakrzywione „dopasowanie” wewnątrz, ale jest całkowicie płaska na zewnątrz. Profil ten może wyglądać dość industrialnie, szczególnie w kolorze białego złota lub platyny.

Szukasz czegoś wyjątkowego?

Jeśli szukasz czegoś bardziej wyszukanego lub nietypowego, możesz rozważyć zaprojektowanie od podstaw obrączki na zamówienie. Ta specjalnie zaprojektowana opcja jest również dobrym rozwiązaniem dla osób poszukujących zestawów ślubnych i pierścionków zaręczynowych oraz dopasowanych do kształtu obrączek ślubnych, zaprojektowanych do pary z pierścionkami zaręczynowymi.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>