Objawy chorób zawodowych, których nie możesz zlekceważyć

00123f55b17b109f294e12

Choroby zawodowe mogą pojawić się w każdym zawodzie, nawet jeśli z pozoru wydaje się on bezpieczny i spokojny. Na dolegliwości związane z miejscem pracy narzekają więc nie tylko górnicy czy nauczyciele, ale również osoby, które wykonują pracę biurową. W ich przypadku choroby zawodowe również mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a czasem nawet dla życia.

Osoby, które pracują w biurze, najczęściej w ciągu ośmiu godzin spędzają czas głównie przy biurku lub przed monitorem komputera. Jeśli w taki sposób pracują codziennie przez kilka czy kilkanaście lat, musza liczyć się z tym, że prędzej czy później pojawią się dolegliwości związane z siedzącym trybem pracy. Mniej narażone na tego rodzaju choroby są osoby, które po pracy stawiają na aktywny tryb życia, sporo się ruszają i uprawiają jakieś sporty. Kto siedzi w pracy, a po pracy również nie za wiele się rusza, musi liczyć się z tym, że po pewnym czasie będzie cierpiał na wiele dolegliwości. Zdrowy ruch jest najlepszym sposobem na uniknięcie wielu groźnych chorób. Niestety, często przypominamy sobie o tym dopiero po fakcie, czyli gdy już choroba się pojawi.

Dolegliwości ze strony kręgosłupa

Choroby zawodowe przy pracach biurowych najczęściej związane są z dolegliwościami ze strony układu ruchu. Najmocniej podczas siedzenia jest bowiem obciążony kręgosłup. Z początku raz na jakiś czas pojawiają się bóle pleców, później mamy problemy z poruszaniem się. Zdarza się, że niewinne bóle pleców rozwijają się w kierunku rwy kulszowej czy wypadania dysku. Takich dolegliwości można by uniknąć, gdybyśmy już na etapie lekkiego bólu pleców zadbali o odpowiednią profilaktykę, ćwiczenia fizyczne i po prostu ruch. W przypadku wszystkich chorób zawodowych najważniejsza jest profilaktyka. Im wcześniej zaczniemy dbać o nasze zdrowie w miejscu pracy, tym mniejsze ryzyko, że pojawią się choroby zawodowe.

Problemy z żylakami nie tylko u siedzących

Dużym problemem u osób pracujących przy biurku, ale też u tych, które w swojej pracy stoją (chociażby sprzedawczynie), są żylaki. Zaczynają się od drobnych, ledwo widocznych pajączków na nogach, a rozwijają w kierunku potężnych problemów z żyłami. Żylaki nie są bowiem jedynie problemem estetycznym, ale również powodują problemy z układem krążenia, a nawet mogą prowadzić do groźnej dla zdrowia i życia zakrzepicy. Leczenie żylaków warto więc rozpocząć jak najwcześniej, zanim rozwiną się poważne problemy z kończynami. Metod leczenia jest sporo i najczęściej dobierane są indywidualnie w zależności od stopnia zaawansowania choroby. W niektórych przypadkach wystarcza leczenie farmakologiczne, czyli regularne przyjmowanie tabletek, a także noszenie rajstop czy pończoch uciskowych, które usprawniają krążenie. Czasem jednak takie metody nie wystarczają i wtedy jedynym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie żylaków. Są to bezbolesne, nieinwazyjne zabiegi, które przynoszą bardzo dobre efekty i są bardzo skuteczne. Warto je rozważyć, jeśli inne metody leczenia nie przynoszą rezultatów.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>