Nowoczesna firma – czyli programy dla firm online

e-faktura

Trudno wyobrazić sobie skutecznie działającą firmę, która nie podąża za nowinkami technicznymi i oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie firmy. Sam zaś rynek tego rodzaju usług oferuję bardzo szeroką gammę bardzo przydatnych i funkcjonalnych narzędzi i programów, bez których wielu przedsiębiorców nie byłoby w stanie funkcjonować. Wiele z nich to po prostu skuteczne oszczędności – czasu oraz pieniędzy.

Pakiet narzędzi biurowych Microsoft Office/Open Office

Jest to jeden z podstawowych pakietów, bez którego firmy prowadzić się nie da. Wszelkiego rodzaju edytory tekstów, programy do indeksowania i przygotowywania prezentacji i ofert przedsiębiorstwa to oprogramowanie niezbędne. Pozwala na szybszą i efektywniejszą pracę. Niektóre zadania nie byłby możliwe, gdyby nie dostęp do tych aplikacji.

Od strony finansowo-księgowej

Szybkafaktura Jest to funkcjonalny program, który cechuje się łatwością obsługi i intuicyjnym interfejsem. Dla użytkowników bardzo atrakcyjne jest to, że wystarczy wprowadzić do programu dane kontrahenta, a w zasadzie jego NIP. Resztę danych wpisuje za nas właśnie program, który pobiera pozostałe dane klienta z GUS-u i automatycznie wprowadza do odpowiednich rubryk. W ten sposób można zminimalizować formalności i czas potrzebny na wystawienie faktury lub innego dokumentu.

Otrzymaną w ten sposób fakturę można w bardzo szybki i prosty sposób zapisać na komputerze, wydrukować lub przesłać bezpośrednio z menu programu do odpowiedniego klienta. Jest to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy nie lubią zbędnej pracy i dodatkowych czynności. Skoro program umożliwia taką opcję to warto z niej korzystać.

Kolejne opcje to możliwość tworzenia prostych, ale przydatnych raportów dotyczących wyników sprzedażowych, poniesionych kosztów, marży oraz innych użytecznych informacji. W ten sposób można mieć dodatkowe narzędzie pokazujące wyniki ekonomiczne firmy w jednym miejscu. Oprócz tego korzystający z tego oprogramowania ma możliwość wglądu do rejestru przeprowadzanych transakcji, co w rezultacie przekłada się na lepszą i skuteczniejszą kontrolę firmowych finansów. Program umożliwia założenie odpowiednich filtrów, które będą mogły przypominać o niezapłaconych fakturach, zaległościach i wysyłać do odpowiednich osób przypomnienia o zaległościach, które należy uregulować.

Dodatkowo istnieje możliwość szybkiego wglądu do danych systemowych o klientach firmy oraz danych sprzedażowych. Same dane są natomiast odpowiednio zaszyfrowane i zabezpieczone, tak aby nie doszło do wycieków informacji, które podlegają ochronie.

Bezpieczeństwo danych

Dobry program antywirusowy i antyszpiegowski to w zasadzie podstawa. Zwłaszcza dla innowacyjnych firm, które ciągle wdrażają nowe rozwiązania. Ale jest to także bardzo ważna sprawa w kwestii zabezpieczenia danych klientów przedsiębiorstwa oraz wszelkiego rodzaju informacji handlowych, od których może zależeć stabilność funkcjonowania firmy. Warto więc wyposażyć się w sprawdzone i profesjonalne oprogramowanie będące w stanie zapewnić ochronę na odpowiednim poziomie.

Relacje z klientami

Z myślą o dbanie o relacji z klientami zaprojektowany został program Asystent Oferty i Zapytania. Jest to bardzo funkcjonalne narzędzie stworzone z myślą o małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach. Program ten pozwala na profesjonalne prowadzenia bardzo szczegółowej ewidencji różnorodnych kwestii powiązanych ze sprzedażą produktów, tworzenia baz ofert. Dzięki temu sprawdza się do prowadzenia relacji z klientem lub negocjacji cen.

Asystent Oferty i Zapytania pozwala osobom zajmującym się obsługą tego programu na prowadzenie kompleksowego nadzoru nad zapytaniami, analizę tych zapytań oraz ewidencjonowanie ich. W ten sposób powstaje baza trendów zakupowych, oczekiwań klienta związanych z oferowanymi produktami i ofert kupna. Pozwala to także przygotowanie prognoz na przyszłość, co pozwoli np. na odpowiednie skonstruowanie budżetu firmowego.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Proboszcz pisze:

    Wartym uwagi programem jest komputerowa książka podatkowa – to program płatny, jednak warto wydać kilkadziesiąt złotych na licencję narzędzia, które pomoże nam w przejrzystym rozliczeniu z Urzędem. Program zinterogwany jest także z magazynówką dzięki czemu import faktur przebiega prosto i bez zbędych operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>