Nowoczesna firma – czyli programy dla firm online

e-faktura

Trudno wyobrazić sobie skutecznie działającą firmę, która nie podąża za nowinkami technicznymi i oprogramowaniem ułatwiającym prowadzenie firmy. Sam zaś rynek tego rodzaju usług oferuję bardzo szeroką gammę bardzo przydatnych i funkcjonalnych narzędzi i programów, bez których wielu przedsiębiorców nie byłoby w stanie funkcjonować. Wiele z nich to po prostu skuteczne oszczędności – czasu oraz pieniędzy.

Pakiet narzędzi biurowych Microsoft Office/Open Office

Jest to jeden z podstawowych pakietów, bez którego firmy prowadzić się nie da. Wszelkiego rodzaju edytory tekstów, programy do indeksowania i przygotowywania prezentacji i ofert przedsiębiorstwa to oprogramowanie niezbędne. Pozwala na szybszą i efektywniejszą pracę. Niektóre zadania nie byłby możliwe, gdyby nie dostęp do tych aplikacji.

Od strony finansowo-księgowej

Szybkafaktura Jest to funkcjonalny program, który cechuje się łatwością obsługi i intuicyjnym interfejsem. Dla użytkowników bardzo atrakcyjne jest to, że wystarczy wprowadzić do programu dane kontrahenta, a w zasadzie jego NIP. Resztę danych wpisuje za nas właśnie program, który pobiera pozostałe dane klienta z GUS-u i automatycznie wprowadza do odpowiednich rubryk. W ten sposób można zminimalizować formalności i czas potrzebny na wystawienie faktury lub innego dokumentu.

Otrzymaną w ten sposób fakturę można w bardzo szybki i prosty sposób zapisać na komputerze, wydrukować lub przesłać bezpośrednio z menu programu do odpowiedniego klienta. Jest to ciekawa opcja dla wszystkich, którzy nie lubią zbędnej pracy i dodatkowych czynności. Skoro program umożliwia taką opcję to warto z niej korzystać.

Kolejne opcje to możliwość tworzenia prostych, ale przydatnych raportów dotyczących wyników sprzedażowych, poniesionych kosztów, marży oraz innych użytecznych informacji. W ten sposób można mieć dodatkowe narzędzie pokazujące wyniki ekonomiczne firmy w jednym miejscu. Oprócz tego korzystający z tego oprogramowania ma możliwość wglądu do rejestru przeprowadzanych transakcji, co w rezultacie przekłada się na lepszą i skuteczniejszą kontrolę firmowych finansów. Program umożliwia założenie odpowiednich filtrów, które będą mogły przypominać o niezapłaconych fakturach, zaległościach i wysyłać do odpowiednich osób przypomnienia o zaległościach, które należy uregulować.

Dodatkowo istnieje możliwość szybkiego wglądu do danych systemowych o klientach firmy oraz danych sprzedażowych. Same dane są natomiast odpowiednio zaszyfrowane i zabezpieczone, tak aby nie doszło do wycieków informacji, które podlegają ochronie.

Bezpieczeństwo danych

Dobry program antywirusowy i antyszpiegowski to w zasadzie podstawa. Zwłaszcza dla innowacyjnych firm, które ciągle wdrażają nowe rozwiązania. Ale jest to także bardzo ważna sprawa w kwestii zabezpieczenia danych klientów przedsiębiorstwa oraz wszelkiego rodzaju informacji handlowych, od których może zależeć stabilność funkcjonowania firmy. Warto więc wyposażyć się w sprawdzone i profesjonalne oprogramowanie będące w stanie zapewnić ochronę na odpowiednim poziomie.

Relacje z klientami

Z myślą o dbanie o relacji z klientami zaprojektowany został program Asystent Oferty i Zapytania. Jest to bardzo funkcjonalne narzędzie stworzone z myślą o małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstwach. Program ten pozwala na profesjonalne prowadzenia bardzo szczegółowej ewidencji różnorodnych kwestii powiązanych ze sprzedażą produktów, tworzenia baz ofert. Dzięki temu sprawdza się do prowadzenia relacji z klientem lub negocjacji cen.

Asystent Oferty i Zapytania pozwala osobom zajmującym się obsługą tego programu na prowadzenie kompleksowego nadzoru nad zapytaniami, analizę tych zapytań oraz ewidencjonowanie ich. W ten sposób powstaje baza trendów zakupowych, oczekiwań klienta związanych z oferowanymi produktami i ofert kupna. Pozwala to także przygotowanie prognoz na przyszłość, co pozwoli np. na odpowiednie skonstruowanie budżetu firmowego.

1 Komentarz

  1. Proboszcz pisze:

    Wartym uwagi programem jest komputerowa książka podatkowa – to program płatny, jednak warto wydać kilkadziesiąt złotych na licencję narzędzia, które pomoże nam w przejrzystym rozliczeniu z Urzędem. Program zinterogwany jest także z magazynówką dzięki czemu import faktur przebiega prosto i bez zbędych operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>