Nowinki technologiczne – które przydadzą Ci się w pracy?

smart-watch-821557_640

Na rynek wypuszczane są coraz nowsze i bardziej zaawansowane gadżety. Niektórzy sądzą, że są to typowe zabawki dla osób kochających technologię i rozrywkę. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej tym gadżetom, szybko zrozumiemy że oferują o wiele więcej. Z powodzeniem możemy je wykorzystywać w pracy w celu realizacji zróżnicowanych zadań. Które dokładniej nowinki techniczne mogą nam się przydać? Sprawdzamy.

Smartfon

Naszą listę otwierają smartfony, które stały się nieodłącznym elementem naszego życia. Kiedyś telefon służył tylko do utrzymywania kontaktów ze współpracownikami i klientami, dziś dzięki ogromnej ilości aplikacji stały się poważnym narzędziem ułatwiającym pracę. Za jego pomocą mamy stały dostęp do poczty e-mail, w dogodnym dla siebie czasie i miejscu możemy przeglądać otrzymane wiadomości, czytać ich zawartość oraz na nie odpowiadać. Co więcej, pobierając na urządzenie mobilne odpowiednie aplikacje, otrzymujemy możliwość przeglądania, tworzenia i edytowania różnego typu dokumentów i plików. Smartfon może stać się naszym podręcznym notatnikiem, kalendarzem i nawigacją. Tak na prawdę w zasięgu jednej ręki możemy mieć wszystkie narzędzia, które ułatwią nam wykonywanie wielu zadań.

Smartwatch

Jeszcze nie tak dawno inteligentny zegarek był postrzegany jako nic nie znaczący gadżet, kaprys osób uzależnionych od technologicznych nowinek. Jednak od czasu pojawienia się pierwszego smartwatcha dużo się zmieniło. Przeszły liczne modyfikacje i stały się urządzeniem, które z powodzeniem mogę pełnić rolę inteligentnego asystenta noszonego na ręku. To dosyć nowy trend, który świetnie się sprawdza w codziennej pracy. Pozwala na zupełnie nowe sposoby komunikacji i interakcji z telefonem. Co właściwie potrafi taki inteligentny zegarek? Praktycznie to samo co smartfon, a czasami nawet więcej. Przede wszystkim za jego pomocą można tworzyć notatki głosowe. Przykładowo, jeśli nagle przypomnimy sobie, że koniecznie musimy wysłać e-maila do klienta to wystarczy, że wypowiemy do niego odpowiednią komendę i podyktujemy notatkę np. „Przypomnij mi, wysłać e-mail do klienta w biurze”, to w chwili kiedy wejdziemy do biura natychmiast otrzymamy stosowne przypomnienie. Smartwatch bazując na mapie, punktach POI oraz mając dostęp do Internetu potrafi dokładnie określić, gdzie się aktualnie znajdujemy. Z jego pozycji możemy także zarządzać otrzymanymi wiadomościami SMS, jak również tymi z Messengera i innych komunikatorów. Współczesnym smartwachem spokojnie możemy zastąpić swój telefon. Poprzez dotykowy ekran albo głosowo możemy wybrać numer oraz przeprowadzić rozmowę. To właśnie smartwatch może stać się naszym osobistym asystentem, który będzie czuwał, by wszystko co dla nas istotne w pracy, zawsze było wykonane na czas. Ułatwi nam komunikację z klientami i współpracownikami, pozwoli łatwo tworzyć notatki i przeglądać treści w Internecie. Co więcej, jest to o tyle praktyczne rozwiązanie, że nie będziemy go mieć w kieszeni czy torebce, lecz bezpośrednio na nadgarstku.

Tak naprawdę nowinki technologiczne to już nie tylko gadżety, które zapewnią rozrywkę, lecz przede wszystkim potężne narzędzie, które ułatwią codzienną pracę. Wystarczy po nie sięgnąć, by się o tym osobiście przekonać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>