Nowe technologie w IT dla firm – na czym polega RPA?

christina-wocintechchat-com-pzad5xcyfjo-unsplashBranża IT stale się zmienia i ciągle dostarcza przedsiębiorstwom nowe rozwiązania, zwiększające ich efektywność. Jednym z najciekawszych trendów jest robotic process automation. W jaki sposób to nowe podejście w IT pomaga firmom osiągać lepsze wyniki?

Oprogramowanie naśladujące pracę człowieka

Jednym z głównych wyzwań, przed jakimi stoją współczesne przedsiębiorstwa i organizacje, jest efektywne zarządzanie czasem. Firmy zatrudniają wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, aby wnosili do organizacji swoją wiedzę i kreatywność. Niestety, trudno uniknąć rutynowych zadań, takich jak składanie zamówień, wystawianie faktur, gromadzenie danych, analiza i raportowanie. Robotic process automation to rozwiązanie, które pozwala oprogramowaniu naśladować pracę człowieka i wyręczać go w rutynowych czynnościach. Specjaliści mogą się dzięki temu skupić w pełni na swoich najważniejszych zadaniach.

Robotic process automation – główne korzyści

Główną korzyścią wynikającą z zastosowania RPA jest wspomniana oszczędność czasu. Poza tym, w tych prostych zadaniach programy są bezbłędne, w przeciwieństwie do ludzi, którym zawsze może przydarzyć się potknięcie. W końcu nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Wdrożenie oprogramowania robotic process automation przekłada się także na ogromną oszczędność kosztów. Automatycznie przyspiesza się zwrot z inwestycji, bo firma nie ponosi wydatków na dodatkowe zatrudnienie czy nadgodziny pracowników. Ci ostatni są z kolei zadowoleni z warunków, w jakich mogą wykonywać swoje obowiązki.

Natychmiastowe wdrożenie RPA we własnym biznesie

Jeśli biznes dobrnął do ściany i nie może się dalej rozwijać, wdrożenie RPA stanowi naturalny krok. Pozostaje tylko znalezienie optymalnego oprogramowania. Obecnie najpopularniejsza na świecie jest platforma UiPath, której partnerem na polskim rynku jest firma Craftware. Więcej na temat korzyści i zalet wdrożenia robotic process automation w przedsiębiorstwie można przeczytać pod adresem https://craftware.pl/dla-it/rozwiazania-dla-it/rpa/.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>