Niski pracownik na krześle biurowym – jak znaleźć wygodną pozycję?

study-789631_960_720Kiedy jesteś drobną osobą poniżej 160 cm wzrostu – na pewno zdajesz sobie sprawę, że wiele rzeczy nie jest dla ciebie zaprojektowanych. Szafki mogą być zbyt wysokie, aby do nich spokojnie sięgnąć, a biurka i krzesła w pracy mogą sprawiać wrażenie, jakby były zbudowane dla giganta. Większość krzeseł jest zaprojektowana dla populacji ludzi, którzy mają co najmniej 165 centymetrów wzrostu. Pozostawia sporo milionów pracowników którym niewygodnie – z nogami zwisającymi z krzeseł. Ponieważ tak wielu z nas spędza większość naszego dnia siedząc, ten dyskomfort może zmienić się w przewlekły ból.

Specjalizujemy się między innymi w doradzaniu pracownikom, w jaki sposób mogą zoptymalizować swoje biura – a jest to coś, co może być trudne w środowisku skoncentrowanym na wydajności nad komfortem fizycznym.

Oto kilka wskazówek, w jaki sposób niscy pracownicy mogą wygodnie siadać za biurkami. Warto też poszukać inspiracji na https://kamilameble.pl/14-obrotowe-krzesla-biurowe.

Ból pochodzi ze złego sposobu siedzenia…

To, co dzieje się, gdy siedzimy przy komputerze, to fakt, że nasze niższe ciało ma tendencję do bycia naprawdę pasywnym. Ta obniżona pozycja może wywołać reakcję łańcuchową bólu. Nasza miednica ma tendencję do luzowania się, gdy siedzimy biernie, co wywiera nacisk na nasz kręgosłup, co z kolei wywiera dodatkowy nacisk na naszą szyję.

Chcesz siedzieć w sposób, który budzi dolną część ciała. Weź wysokie krzesło, usiądź na nim jak na koniu i mocno stawiając stopy na ziemi – aby uzyskać takie dynamiczne wyrównanie. Pomysł polega na znalezieniu szeregu wysokości, na których można korzystać z podłogi tak aktywnie, jak dżokej używa do tego strzemion. Otwarty kąt bioder pomaga kościom siedzieć znaleźć ich bezpieczną i dynamiczną orientację w kierunku podłogi, co ustawia kręgosłup w najbardziej funkcjonalnym ustawieniu.

Siedzenie przy fotelu zamiast opierać się o oparcie może być świetnym pomysłem dla drobnych pracowników. Możesz uczynić tę pozycję jeszcze bardziej komfortową, umieszczając rolkę na przedniej krawędzi krzesła, dzięki czemu ubrania zaczepią się na niej, a Ty nie będziesz się przesuwać.

paper-3033204__340Jeśli chcesz użyć oparcia, pozwól sobie to dostosować na spokojnie. Krzesło z węższym siedzeniem może ułatwić to i może pomóc prawidłowo ułożyć kręgosłup. Jeśli masz trudności z dotarciem do oparcia i nie możesz zdobyć nowego fotela, Zawsze możesz umieścić zwinięty ręcznik kąpielowy lub piłkę do ćwiczeń między plecami a oparciem. Eksperymentuj, aż znajdziesz najlepsze miejsce!

Właściwym miejscem jest to, o co prosi twoje ciało w tej chwili! Stań na ziemi! Już liczni naukowcy stwierdzili, że ważne jest, aby stopy nie zwisały, co może odciąć krążenie w kończynach dolnych. Podnóżek może pomóc zmniejszyć napięcie w górnej części ciała, jeśli stopy nie sięgają ziemi.

Co więcej, podnóżki mogą zrobić więcej niż tylko zapewnić stopom stabilną powierzchnię. Niektóre podnóżki umożliwiają kołysanie stóp, co poprawia cyrkulację podudzi. Ale nawet prowizoryczne rozwiązanie jest lepsze niż puszczanie stóp luzem.

Pamiętaj, choć jesteś niski – też na swoim biurowym krześle musisz czuć się komfortowo!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>