Nietuzinkowe pomysły na prezenty dla pracowników

Olixar_enCharge_Power_Bank

Prezenty dla pracowników to dziś niezbyt popularny temat. No, bo dlaczego szef ma robić prezenty swoim pracownikom? Po co ma ich „doceniać”, skoro już to zrobił, dając im pracę i zapewniając regularną wypłatę? To bardzo niedobre podejście do własnej kadry.

Pracownik niedoceniony, nigdy nie będzie pracował tak, jakby tego sobie życzył jego pracodawca – choćby nawet jego życzenia przeczyły rzeczywistości. Tak czy inaczej, warto doceniać swoich pracowników, ponieważ może to realnie przenieść się na ich pracę, a dalej – na finanse firmy.

W jaki sposób docenić pracowników?

Oczywiście, robienie prezentów zbyt często może raczej negatywnie wpłynąć na pracę kadry. Dlaczego? Ponieważ każdy niejako przyzwyczaja się do zachowania innych i jeśli to zachowanie się drastycznie zmienia, to również nastawienie odbiorcy – także. Ale w każdym przedsiębiorstwie chodzi o to, aby – nie tyle – wciąż obrzucać swoich pracowników prezentami, ale doceniając ich pracę ofiarować im coś, co może także przynieść korzyści samej firmie (a co za tym idzie – jej właścicielowi). Obdarowywanie pracowników finansowymi premiami, raczej nie przyniesie korzyści szefowi, ponieważ musi on wypłacić pieniądze „na zapas”, czyli za coś, czego pracownik nie zrobił. Wycieczka, wczasy „pod gruszą”, inne profity – także doraźnie, ani w czasie – korzyści przynieść szefowi nie mogą. Więc co? Jaki prezent byłby najbardziej odpowiedni, oraz jednocześnie tani, aby skorzystał zarówno pracownik, jak i szef, oraz cała firma?

Jak dokonać tej sztuki?

Jednym z najlepszych pomysłów dotyczących prezentów dla pracowników, mogą być np. powerbanki. Są one niedrogie, a jednocześnie niezwykle potrzebne. Ale nie takie zwykłe powerbanki, które można kupić jednorazowo – praktycznie wszędzie. Chodzi o powerbanki, na których można jednocześnie wydrukować reklamę firmy, oraz sprawić, że pracownik nie będzie się z tym pożytecznym gadżetem w ogóle rozstawał. Może dojść nawet do „nieprzewidzialnych” zdarzeń, kiedy to pracownik wyciągnie swój powerbank np. gdzieś na masowej imprezie, aby po prostu podładować telefon (przykłady znajdziesz tutaj https://memorabbit.pl/c/powerbanki-reklamowe).

Nikomu przecież nie chce się szukać wyjść prądu stacjonarnego, skoro wystarczy wyciągnąć poręczny powerbank, który jednocześnie może mieć nie tylko ładowanie, ale także np. latarkę, czy nawet głośnik. Wrażenie, jakie wywoła takim gadżetem może być bardzo korzystne dla całej firmy. Zadowolenie właściciela powerbanku, może zwrócić pozytywną uwagę otoczenia. Same powerbanki mogą być wykonane z aluminium, mogą być także wodoodporne, oraz posiadać wiele innych możliwości (niektóre nawet mogą odpalić auto – tzw. restartery, posiadające możliwości ładowania również telefonów).

Takie gadżety mogą być jednak zbyt drogie na prezenty dla pracowników. Jednak zwykły powerbank np. posiadający latarkę (będzie bardziej funkcjonalny), zaopatrzony w odpowiednią reklamę firmy (np. grafika w 3D przyciągnie większą uwagę), będzie najbardziej odpowiednim i jednocześnie doskonałym pomysłem na prezenty dla pracowników. Takie zachowanie kadry zarządzającej może jedynie przyczynić się do ogólnego zadowolenia.

sznurek ozdobny

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>