Niekoniecznie męski biznes – rozmowa z Katarzyną Malec, właścicielką agencji nieruchomości

118

Istnieje grupa zawodów, które- można powiedzieć- zostały stworzone wręcz z myślą o mężczyznach. Branża obrotu nieruchomościami wydawać by się mogło należy do tej grupy zawodów, jednak ostatni czas pokazuje, że branżę nieruchomości coraz więcej z powodzeniem przejmują kobiety. My dziś porozmawiamy z jedną z nich, a mianowicie z Katarzyną Malec, która jest właścicielką biura nieruchomości.

Czemu postawiła Pani właśnie na branżę nieruchomości?

Katarzyna Malec: Wszystko zaczęło się od chwili, kiedy sama zaczęłam szukać domu dla swojej rodziny. Wiem, jak trudno jest znaleźć nieruchomość zgodną ze swoimi oczekiwaniami, ale także jak wygląda sam kontakt z pośrednikiem nieruchomości i co kobiety cenią w takim kontakcie.

A więc co cenią?

Katarzyna Malec: Mężczyźni spoglądają na przyszły dom w bardziej techniczny sposób- jaka jest jego lokalizacja, czy ma garaż, czy jest daleko od centrum. Kobiety patrzą nieco bardziej perspektywicznie, do wymagań mężczyzn dodatkowo dokładając swoje- czy dzieci będą miały swój pokój, ogród do zabawy, jak będzie wyglądać dojazd do pracy czy szkoły. Te, wydawałoby się drobne kwestie również wpływają na sam komfort mieszkania w konkretnym miejscu.

Jak zaczęła się Pani droga zawodowa w dziedzinie nieruchomości?

Katarzyna Malec: Kiedy znalazłam własny dom, zaczęłam szukać pracy w zawodzie, jednocześnie robiąc licencję agenta nieruchomości. W zawodzie spędziłam kilka lat, zdobywając doświadczenie w kilku różnych miejscach pracy. Po tym czasie podjęłam decyzję o założeniu własnej agencji nieruchomości.

Na czym skupia się Pani działalność?

Katarzyna Malec: Stawiamy na poszukiwanie domów, mieszkań i działek w obrębie naszego miasta. Często zajmujemy się poszukiwaniem nieco bardziej oryginalnych nieruchomości, ale są one wyszukiwane specjalnie na indywidualne zamówienie klienta. W swojej ofercie posiadamy zarówno nieruchomości z centrum miasta, jak i z dzielnic podmiejskich, które są doskonale połączone ze Starym Miastem. Mogę śmiało powiedzieć, że najczęściej poszukiwane są domy jednorodzinne- w ostatnim czasie szczególnym zainteresowaniem cieszą się domy w zabudowaniach szeregowych. Ja również zauważam tendencję to poszukiwania starych domów na peryferiach miasta, które wymagają odnowienia i wyobraźni właścicieli.

Dlaczego kobiety odnoszą takie sukcesy w branży nieruchomości?

Katarzyna Malec: Myślę, że kobiety są bardziej nastawione na dialog, osiągnięcie kompromisu i trafienie w oczekiwania klientów. Widzę to zarówno po swojej własnej karierze zawodowej, jak i po pracy moich agentek. Wiem, że panowie nie mają się czego wstydzić, ale mogą się wiele nauczyć od swoich koleżanek po fachu.

Jakie rady dałaby Pani początkującym agentom nieruchomości?

Katarzyna Malec: Kiedy zaczynamy swoją drogę zawodową w branży nieruchomości najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie miejsca, gdzie nauczymy się maksymalnie dużo z działalności w nieruchomościach, gdzie poznamy ją od podszewki. Dobrze jest podjąć pracę w kilku różnych agencjach nieruchomości, aby móc porównać ich specyfikę działania.

Zainteresował Cię temat nieruchomości? Sprawdź tę ofertę Dominium.pl – nowe mieszkania Kraków

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>