Nie lekceważ tych objawów – nie pozwól, by stan przedcukrzycowy rozwinął się w cukrzycę

[Artykuł reklamowy]

Liczba osób chorych na cukrzycę stale rośnie. Gdy do tej liczby dodamy osoby zagrożone cukrzycą oraz te, u których nie została ona jeszcze rozpoznana, uzyskamy alarmującą liczbę. W Polsce, liczba ta sięga nawet pół miliona.

measuring-glucose-level-diabetes-nomore

W medycynie pojawił się nowy termin – stan przedcukrzycowy. Reprezentuje on tzw. szarą strefę. Poziom cukru we krwi jest wysoki, jednak nie na tyle, aby można było ten stan sklasyfikować jako cukrzycę. U osób, u których rozpoznano stan przedcukrzycowy, istnieje duża szansa na to, że w ciągu kilku kolejnych lat lub nawet miesięcy wystąpi cukrzyca.

Stan ten jest bardzo trudny do rozpoznania, ponieważ objawy są po prostu niewidoczne. Dlatego należy zwracać uwagę nawet na najmniejsze oznaki. Wykrycie stanu przedcukrzycowego jest bardzo ważne, gdyż w ten sposób można zapobiec rozwojowi cukrzycy właściwej.

Nie lekceważ tych oznak

Stan przedcukrzycowy to stan, w którym organizm zaczyna powoli tracić zdolność do trawienia cukrów po spożytym posiłku. W celu zapobiegania dalszemu rozwojowi cukrzycy, należy umieć rozpoznawać najwcześniejsze jej objawy. Niektóre z tych objawów mogą wyglądać na całkiem nieszkodliwe.

Objawy stanu przedcukrzycowego to:

• Bezsenność,
• Częste oddawanie moczu,
• Zmęczenie,
• Niewyraźne widzenie,
• Otyłość.

To nie są jedyne objawy. Istnieje wiele objawów mogących wskazywać na stan przedcukrzycowy. Jednym z najczęstszych objawów jest skóra o ciemniejszym kolorze występująca na niektórych częściach ciała. Ciemne plamy na skórze występują zwykle na łokciach, kolanach, pod pachami, na szyi lub nadgarstkach.
Ponadto, jeżeli ktoś w Twojej rodzinie choruje na cukrzycę, automatycznie znajdujesz się w grupie ryzyka. Dlatego też konieczne jest podjęcie środków zapobiegawczych na czas.

Co należy przedsięwziąć, aby zapobiec rozwojowi cukrzycy?

Aby zapobiec przejściu stanu przedcukrzycowego w cukrzycę właściwą, należy wprowadzić pewne zmiany w dotychczasowym stylu życia. Poradnik “Diabetes NoMore” (https://diabetesnomore.it/) wyjaśnia, że jest to najlepszy sposób, aby to osiągnąć.

Więcej się poruszaj. Aktywność fizyczna w dużej mierze zmniejsza ryzyko pojawienia się cukrzycy. Jeżeli przez dłuższy okres czasu nie wykonywałeś żadnych ćwiczeń, zacznij od tych łatwiejszych. Możesz też na początek unikać jeżdżenia windą i zamiast tego używać schodów.

Aktywność fizyczna przynosi wiele korzyści. Wykonywanie ćwiczeń nie tylko obniża poziom cukru we krwi, ale też zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej. A otyłość jest jedną z najczęstszych przyczyn rozwoju cukrzycy. Staraj się ćwiczyć co najmniej 5 razy w tygodniu, przez 30 minut dziennie.

Wysypiaj się. Niedobór snu może spowolnić proces utraty masy ciała. Oprócz tego, osoby, które śpią 6 lub mniej godzin na dobę, są bardziej narażone na cukrzycę. Dlatego też staraj się spać od 7 do 10 godzin dziennie, a kiedy poczujesz zmęczenie, zrób sobie krótką drzemkę.

I wreszcie to, co najważniejsze – odżywiaj się zdrowo. Jedz dużo owoców i warzyw. Spożywaj pokarmy bogate w błonnik i pełnoziarniste zboża. Biały ryż zastąp brązowym. Unikaj produktów rafinowanych i żywności bogatej w sztuczne słodziki.

Liczne badania wykazały, że zwiększone spożycie migdałów może w dużej mierze zwiększyć wrażliwość organizmu na insulinę. Ponadto, migdały mogą obniżyć poziom złego cholesterolu. W związku z tym, spróbuj zastąpić niezdrowe przekąski migdałami, które są nie tylko smaczniejsze, ale przede wszystkim zdrowsze.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>