Nie chcesz spaść z konia? Dowiedz się, jak robi się mądrze „koński” biznes!

saudihorsetrainer

Kariera trenera koni jest w Twoim zasięgu – jeśli posiadasz odpowiednie umiejętności i potrzebne informacje biznesowe. Oto, co musisz wiedzieć. Myślisz o założeniu firmy związanej z końmi? Już masz taką i chcesz aby była bardziej opłacalna? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre firmy odnoszą sukcesy, a inne nie? Prostą odpowiedzią jest to, że skuteczne firmy unikają typowych błędów, takich jak:

  • brak odpowiedniego biznesplanu
  • brak zrozumienia rynku docelowego
  • niedoszacowanie wydatków związanych z biznesem

Jeśli chcesz rozpocząć biznes związany z końmi – musisz wiedzieć, „z czym to się je”. Jeśli nie jesteś pewien, trafiłeś we właściwe miejsce. Przejrzyj ten artykuł, aby zdobyć przydatne wskazówki dotyczące udanego interesu!

Zanim zaczniesz musisz zrozumieć, że trener koni lub instruktor jazdy konnej jest samozatrudnionym profesjonalistą. Przeczytaj to zdanie ponownie. Jest szansa na to, że jeszcze nie w pełni rozumiesz, co to oznacza. Musisz pojąć – że musisz być profesjonalistą. To jest słowo klucz, a profesjonalista nie zostawia niczego przypadkowi.

Poznaj swój rynek

Studium przypadku: Kasia i Tomek dorastali przy rodzinnej stadninie, a teraz oboje chcą założyć własną firmę konną. Obaj wierzą, że wiedzą wszystko, co powinni wiedzieć o stabilnym zarządzaniu, biorąc pod uwagę ich ogromne doświadczenie jako właścicieli koni, trenerów i zawodników. Ale wszystko nie działało zgodnie z planem. Oto dlaczego.

dog-2785074__340Pierwszą i najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, gdy chcesz rozpocząć działalność gospodarczą związaną z końmi, jest odpowiedzialność. Ludzie mogą Cię pozwać. Istnieją dwa sposoby ochrony przed odpowiedzialnością. Pierwszym jest wybór struktury biznesowej, która zapewnia największą ochronę dla Twoich potrzeb. Drugim jest ubezpieczenie. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, poznaj podstawowe informacje o legalnych stadninach koni.

Są dwie rzeczy, w których nigdy nie powinieneś iść na kompromis, gdy chcesz rozpocząć biznes tego rodzaju: jakość opieki konnej i ubezpieczenie koni. Pierwszy wątek może być dla ciebie oczywisty, dlatego masz najlepszego weterynarza i paszę kupujesz tylko z chrupka.eu. Ale drugi punkt jest równie ważny. Biorąc udział w szkoleniach lub udzielając lekcji – narażasz się na ogromną odpowiedzialność. Zatem musisz się absolutnie upewnić, że jesteś objęty ubezpieczeniem.

Biznesplan – nie zignoruj go!

Po co pisać biznesplan? W rzeczywistości istnieją tylko dwa dobre powody.

Po pierwsze dlatego, że chcesz odnieść sukces, a sukces zależy od tego, czy masz jasny plan w odniesieniu do tego, co zamierzasz zrobić i ile to cię będzie kosztować.

Po drugie, jeśli potrzebujesz finansowania, Twój pożyczkodawca będzie chciał go zobaczyć. Im bardziej profesjonalny i przemyślany, tym lepiej.

Koszt prowadzenia działalności

Od lat znasz konie, więc jesteś pewny, że wiesz jakie są wszystkie wydatki jeśli chodzi o utrzymanie koni, prawda? Dowiedz się, czy masz rację- bowiem trzymanie koni do użytku prywatnego, a takie w zakresie usługowym to jednak dwa inne tematy.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>