Holandia jest państwem, które jest atrakcyjne dla Polaków zarówno pod względem rozwojowym, zarobkowym jak i po prostu rekreacyjnym. Bez względu na to, z jakiego powodu decydujemy się na wyjazd, warto dowiedzieć się co aktualnie dzieje się na rynku, a tym samym czego możemy się spodziewać na miejscu.
Gdzie poszukiwać rzetelnych informacji o Holandii?
Internet daje nam mnóstwo możliwości szybkiego zaczerpnięcia wiedzy na tematy, które nas interesują. Dla tych, którzy chcą poczytać najnowsze informacje z Holandii i być z nimi na bieżąco – polecamy serwis informacyjny, którym jest Głos Polski. Znajdziecie tam nie tylko ogólne informacje dotyczące kraju, ale także te tematyczne, które dostępne są po wybraniu danej kategorii. Dzięki temu każdy jest w stanie przeglądać tylko te informacje, które należą do kręgu jego zainteresowań. Interesują Cię wydarzenia sportowe, a może polityczne? Odwiedzaj serwis informacyjny regularnie i bądź na czasie.
Praca w Holandii, a w Polsce – czym się różni?
Oczywiste jest, że aby wyjazd w celach zarobkowych był udany, musimy się do niego odpowiednio przygotować, a także uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat pracy, którą mamy zamiar wykonywać. Sporym, pozytywnym zaskoczeniem może być poziom rozwinięcia przedsiębiorstw, ze względu na to, że Holandia jest krajem dysponującym zaawansowaną technologią. Przekłada się to na jakość pracy, a także sposób jej wykonania – wdrażane zmiany i udogodnienia mają na celu ułatwić i odciążyć pracowników wykonujących prace fizyczne.
Oprócz tego, społeczeństwo polskie przyzwyczajone jest do pracy najczęściej w wymiarze 8-godzinnym, w skali miesiąca pełen etat wynosi ok. 168 godzin. W przypadku Holandii sprawa wygląda nieco inaczej. Tam na obcokrajowców najczęściej czekają umowy, które skonstruowane są w taki sposób, aby ilość godzin była elastyczna. Co to znaczy? Przede wszystkim, chodzi o zabezpieczenie pracodawcy przed koniecznością wypłacania wynagrodzeń za czas spędzony za granicą w momencie braku zapotrzebowania na wykonanie pracy. Bywa tak, że w jednym tygodniu Twoja praca jest bardzo potrzebna, dlatego pracujesz przez 40 godzin, natomiast w drugim firma np. nie otrzymuje zleceń bądź czeka na dostawę, przez co otrzymujesz dni wolne od pracy. Aby zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, zadbaj o jasne i dokładnie wyjaśnione w umowie warunki współpracy.
Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy dostępnymi na stronie internetowej: https://glospolski.nl/kategoria/oferty-pracy/. Znajdź pracę dla siebie i ciesz się z wyjazdu!