Najlepsze strategie zarabiania na giełdzie

pexels-photo-5716051 (1)Jak zarabiać na giełdzie? Na to pytanie nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Największy problem w regularnym czerpaniu zysków ze swoich inwestycji giełdowych to całkiem realne ryzyko utraty znacznej części kapitału, związane między innymi ze zmienną koniunkturą rynkową.

Akcje popularnych spółek giełdowych mogą wzrosnąć w bardzo imponujący sposób, ale w dłuższej perspektywie mogą się również zdarzać okresy nieco gorszej koniunktury, a co za tym idzie również drastycznych spadków cen. Na szczęście istnieją strategie inwestycyjne, które nie zależą od bieżącej koniunktury giełdowej i tym samym dają możliwość zarabiania na giełdzie nawet wówczas, gdy indeksy pikują w dół. 

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje na globalnych rynkach, odwiedź witrynę tutaj i załóż bezpłatne konto demonstracyjne, a tym samym uzyskaj dostęp do giełd z całego świata. 

Inwestowanie na kilku rynkach

Zdaniem wielu inwestorów to najbardziej oczywisty sposób na unikanie strat na rynku finansowym. Jeśli skupisz się tylko na polskiej GPW, wówczas jakiekolwiek spadki mogą mocno uderzyć w Twój portfel inwestycyjny. Musisz być zatem otwarty na inne rynki, które zachowują się inaczej niż rodzimy rynek akcyjny.

Ilość rynków finansowych jest ogromna i bez problemu można znaleźć taki rynek, który zapewnia solidną stopę zwrotu. problem polega na tym, że taką analizę najłatwiej jest wykonać już po fakcie. Z kolei przewidywanie, który rynek zapewnia najlepsze wyniki jest właściwie niemożliwe. Częściowa ekspozycja na różne rynki stanowi jednak bardzo dobry sposób zmniejszania ryzyka inwestycyjnego w całym portfelu.

Jakie są rodzaje rynków finansowych?

Rynki finansowe można podzielić ze względu na rodzaj aktywów, takich jak:

  • akcje, 
  • obligacje, 
  • surowce, 
  • waluty i inne. 

Inny podział obejmuje położenie geograficzne. W tym przypadku mamy takie rynki jak:

  • Polska, 
  • kraje rozwinięte,
  • kraje rozwijające się (emerging markets). 

Czy to możliwe, aby jedna osoba uchodziła za eksperta od wszystkich rynków? Odpowiedź jest oczywista. Pewnie, że nie! Aby osiągać regularne i w miarę pewne zyski, musisz się zatem wyspecjalizować.

Instrumenty, które pozwalają zarabiać na spadającym rynku

Nawet jeśli Twój główny rynek finansowy spada, nadal możesz zarabiać. 

Rynki finansowe oferują mnóstwo instrumentów, które umożliwiają zarabianie w czasie spadków cen akcji lub indeksów. Wśród nich znajdują się między innymi kontrakty terminowe, kontrakty futures, a także niektóre certyfikaty inwestycyjne oraz opcje. Warto poznać je wszystkie. 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>