Najciekawsze sposoby na motywowanie swoich pracowników

gold-medals2

Posiadając własną firmę z pracownikami, jednym z głównych filarów skuteczności działania jest odpowiednia motywacja swoich podwładnych. Coraz częściej nie tylko zagraniczni, ale także polscy pracodawcy stosują system motywacyjny, który oprócz samej wypłaty wpływa na wydajność i efekty pracy posiadanych pracowników.

Do najbardziej popularnych sposobów wpływających na motywację należą karty uprawniające do bezpłatnych zajęć sportowych oraz objęcie prywatną opieką medyczną, jednak ze względu na coraz większą popularność tych właśnie sposobów straciły one swoją atrakcyjność. W jaki więc inny sposób zmobilizować swoich pracowników do lepszej jakości wykonywanych obowiązków?

Sposoby na motywację pracowników

Wspomnieliśmy już o karnetach sportowych oraz prywatnej opiece medycznej. Można iść w tym kierunku i poszukać pomysłów na gratyfikację w formie innej niż finansowa za najlepsze wyniki w pracy. Pomysły można czerpać z zachodnich firm, decydując się na warsztaty i spotkania z ciekawymi ludźmi z branży, w której działa przedsiębiorstwo. Google na przykład organizuje spotkania ze znanymi i inspirującymi ludźmi dla swoich pracowników. Inna z kolei firma odciąża swoich pracowników w codziennych obowiązkach, fundując im bezpłatny transport zakupów ze sklepu czy zajmując się innymi codziennymi obowiązkami. Jak w polskich warunkach pracy zmotywować swoich pracowników? Sposobów jest sporo. Dla młodych rodziców doskonale organizujących swoją pracę można ułatwić odbiór dziecka z przedszkola, co będzie dla nich wystarczającym sposobem na nagrodzenie za efektywną pracę.

Osobom, które doskonale radzą sobie w samodzielnej realizacji pracy można umożliwić pracę solo, a nawet zorganizować indywidualnie dobrane godziny pracy. Osoby najlepiej radzące sobie w danej dziedzinie można wysyłać na kursy i szkolenia, które będą nagrodą, a także pozwolą na zdobycie dodatkowych umiejętności. Jeśli pracownik poświęcił dużo czasu na wykonanie ważnych dla firmy obowiązków, można nagrodzić go dniem wolnym, zaś za wybitne poświęcenie się dla pracy można sprezentować pracownikowi medal stworzony specjalnie na konkretne zamówienie.

Istnieje możliwość zamówienia takiego medalu, wybierając wielkość, rodzaj ozdób czy napisy (sprawdź przykładową ofertę na stronie https://medaleodlewane.com). Miłym ukłonem w stronę pracowników będzie również nagradzanie za drobne gesty, a także wprowadzenie przyjemnych zwyczajów, które poprawią funkcjonowanie całej firmy. Brak pomysłów na realizację tego pomysłu? Można wybrać jeden dzień w tygodniu i stworzyć na przykład Słodki Poniedziałek czy inny dzień tygodnia, w którym wszyscy pracownicy dostaną niewielki, słodki upominek.

Motywacja dla pracowników

Jak widać pomysłów związanych z większą motywacją pracownika jest naprawdę sporo, od niewielkich, ale przyjemnych gestów, po większe, bardziej widoczne nagrody. Skutecznym sposobem na motywowanie pracowników mogą być także prezenty w postaci kursów językowych (sprawdź przykładowy pakiet http://www.podarujkarte.pl/prezenty/vouchery-kursy-jezykowe/).Walorem widocznie poprawiającym jakość pracy podwładnych jest poczucie, że każdy z pracowników jest równie ważny i wykonuje istotne obowiązki. Takie poczucie ważności swojej pracy jest jedną z ważniejszych kwestii wpływających na ostateczny wkład w wykonywane obowiązki.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>