Możliwości Facebooka – czyli jak możemy promować małą firmę?

facebook

Każda firma nie ważne czy jest duża, czy mała, potrzebuje promocji. Bez niej nikt nie będzie miał o niej pojęcia. Reklama jest dźwignią handlu. Dobrze rozreklamowana firma może przynieść duże zyski. Nawet najlepszy produkt nie sprzeda się w zadowalającej ilości bez wypromowania i poinformowania o jego istnieniu.

Jak reklamować firmę na Facebook ’u?

Mamy kilka sposobów na reklamę naszej firmy na portalu Facebook. Pierwszy i najbardziej popularny sposób to stworzenie Fanpage naszej firmy. Dzięki czemu będziemy mogli podawać tam interesujące informacje i aktualności o naszych usługach i produktach. Dodatkowo można zachęcać ludzi do polubienia naszej strony na Facebook. Warto to zrobić oferując im w zamian jakieś rabaty choćby 5, czy 10 procent. Jest to o tyle ważne, że każda osoba, która polubi naszą stronę na portalu Facebook, automatycznie informuje w statusie innych swoich znajomych o naszej stronie. Dzięki czemu grono osób, które wiedzą o naszym istnieniu jest coraz większe.

Portal daje możliwość publikowania fotografii produktów, które sprzedajemy, ale również zrealizowanych projektów, którymi możemy się pochwalić przed światem. Wszystko zależy od branży, jaką zajmuje się nasza firma. Jeżeli coś sprzedajemy to udostępnimy zdjęcia produktu, wraz z opisem, oraz ceną, a dzięki namówieniu klientów do polubienia strony, warto ofiarować im rabat. Jeżeli jesteśmy firmą usługową, to warto oprócz zakończonych realizacji, poinformować o projektach, jakimi aktualnie się zajmujemy.

Dodatkową możliwością Facebook jest możliwość wykupienia reklamy na portalu. W rogu strony możemy wyświetlić banner naszej firmy, dzięki czemu na pewno zostanie zauważona przez potencjalnych klientów. Portal Facebook daje nam duże możliwości konfigurowania wykupionej reklamy. Możemy wybrać grupę docelową osób, którym ma się ona wyświetlić. Można ustalić wiek, płeć, a także zainteresowania, oraz miasto, z jakiego jest potencjalny klient. Jest to świetny sposób, żeby zwiększyć sprzedaż produktu, oraz poszerzyć grono osób, które będą wiedziały o istnieniu naszej firmy.

Przykładowo, jeżeli nasze usługi skierowane są do osób w wieku do 25 lat, to taki przedział wiekowy ustawiamy. Dodatkowo możemy ustawić, że interesują nas tylko osoby w tym przedziale wiekowym mieszkające w Krakowie, ponieważ nasz sklep mieści się właśnie w tym mieście. Więc nie ma sensu reklama dla mieszkańców innych miast. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasza reklama trafia dokładnie do tej grupy osób, którą my jesteśmy zainteresowani, oraz która będzie zainteresowana naszym produktem. Po co udostępniać reklamę osobie z Gdańska, czy z innego miasta skoro i tak nie skorzysta z naszych usług. Właśnie te dodatkowe opcje w zakupie reklamy są bardzo dużą zaletą Facebook ‘a. Nie musimy płacić za coś, co i tak nie przyniesie nam żadnego zysku.

Czy warto reklamować się na Facebook?

Warto wiedzieć, że ogólnie warto reklamować swoją firmę w Internecie. Nie ważne czy na Facebook ‘u czy w inny sposób. Reklama jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie ona jest w stanie podnieść sprzedaż naszych usług, naszego produktu. Nie można liczyć tylko na to, że klient sam nas znajdzie, ponieważ myśląc w ten sposób, nigdy nie znajdziemy klientów.

Reklama na Facebook jest tańsza niż w innych miejscach, ponieważ nie musimy decydować się od razu na płatne jej opublikowanie. Wystarczy stworzyć Fanpage firmy na portalu i to również przyciągnie klientów. Trzeba tylko na początku pamiętać o zaangażowaniu w polubienie Fanpage różnych osób, które w ten sposób poinformują o naszej firmie swoich znajomych.

Jeżeli zaczynamy działalność lub nasza firma dotychczas nie przynosiła zysków, które nas satysfakcjonowały, to warto spróbować swoich sił na portalu Facebook. Nic nas to nie kosztuje, a jeżeli będzie nam ta forma reklamy odpowiadać i przynosić korzyści to możemy pomyśleć o odpłatnym wykupieniu bannera, który będzie wyświetlany tylko określonej przez nas grupie odbiorców.

Więcej informacji na temat promocji własnej firmy na Facebooku udziela firma www.businessweb.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

1 Komentarz

  1. Andrzej pisze:

    Witam tak naprawdę to facebook jest najlepszy do tego, żeby promować jakikolwiek biznes. Jest to portal społecznościowy, który ma naprawdę bardzo duży zasięg i można, dzięki niemu dotrzeć praktycznie do każdego. Możliwości promowania jest mnóstwo, ale najlepiej jest promować i rozmawiać, o danej firmie, czy interesie z samymi zainteresowanymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>