Mieszkania na Białołęce w Warszawie – lokalizacja i ceny

hannah-busing-U-k6XLlml1I-unsplashWybór odpowiedniego mieszkania w Warszawie może nastręczać sporo kłopotów. Chociaż w stolicy realizuje się obecnie rekordowo dużo nowych mieszkań, to jednak klienci mają trudności z wyborem odpowiedniego lokalu dla siebie. Wśród chętnie wybieranych lokalizacji znajdują się Białołęka – co warto o niej wiedzieć?

 

Białołęka w Warszawie – o dzielnicy

Białołęka jest jedną z dzielnic Warszawy położonej na obrzeżu miasta. Położona jest w prawobrzeżnej części miasta. W przeszłości była wsią szlachecką, obecnie jest popularną dzielnicą mieszkaniową.

 

Dzielnica graniczy na południu z Pragą Północ oraz z Targówkiem, na zachodzie z Wisłą, natomiast w kierunku północnym znajdują się gminy Jabłonna i Nieporęt. Na wschód od Białołęki zlokalizowane są Marki.

 

Obrzeżna lokalizacja Białołęki powoduje, że czas dojazdu do centrum jest wprawdzie dłuższy, jednak rozwinięta sieć komunikacyjna oraz infrastruktura powodują, że przeprowadza się tutaj coraz więcej osób.

 

Ile kosztują mieszkania na Białołęce w Warszawie?

  • Koszty zakupu mieszkań na Białołęce rozpoczynają się obecnie od około 5 tysięcy złotych za metr kwadratowy nieruchomości w przypadku lokali używanych, przeznaczonych do remontu generalnego.
  • Za nowe mieszkanie na Białołęce należy zapłacić najczęściej od około 8 tysięcy złotych do 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy.
  • W przypadku kawalerek widoczne są wyższe ceny za metr kwadratowy niż dla mieszkań o większych metrażach.
  • Przeciętny koszt kupna nowego mieszkania na Białołęce rozpoczyna się obecnie od około 300 tysięcy złotych przy mniejszych metrażach nieruchomości.

 

Mieszkanie na Białołęce – czy warto?

Tym, co zdecydowało o dużej popularności mieszkań na Białołęce, stała się ich przystępna cena. Podobnie jak w przypadku innych lokalizacji na obrzeżach miast, także tam nadal jest ona na atrakcyjnym poziomie dla kupujących. W obliczu ostatnich wzrostów cen nieruchomości mieszkania na Białołęce wprawdzie zdrożały, lecz wciąż są tańsze niż lokale w innych częściach miasta.

 

Drugim plusem jest wiele nowych inwestycji mieszkaniowych, jakie powstają na Białołęce. Warto wskazać między innymi na mieszkania Mehoffera, które obecnie wzbudzają duże zainteresowanie klientów.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>