Masz problemy z chodzeniem? Bądź niezależnym seniorem – postaw na chodzik!

Samodzielna mobilność jest jednym z głównych problemów starzejących się osób dorosłych, więc dobrym pomysłem jest zrozumienie najlepszych chodzików dla seniorów. Wraz z wiekiem nasze kości, mięśnie i stawy również ulegają starzeniu, powodując zmiany postawy i chodu, które prowadzą do osłabienia i stopniowej utraty zdolności ruchowej. Problemy medyczne, takie jak choroby serca, zapalenie stawów i choroba Alzheimera, występujące często u seniorów, również powodują utratę mobilności.

human-874979_960_720

Kiedy masz problemy z chodzeniem, tracisz niezależność. Musisz polegać na innych na rzeczach tak podstawowych, jak wchodzenie do łazienki lub chwytanie czegoś do jedzenia. Ten scenariusz jest frustrujący i może prowadzić do izolacji i depresji.

Ale nie trać jeszcze nadziei. Dzięki akcesoriom do poruszania się, takim jak chodzik dla seniora, nie musisz polegać na tym, aby ktokolwiek Cię prowadził Chodzik oferuje też więcej stabilności niż kula czy laska. Głównym wyzwaniem jest ustalenie, który z oferowanych na dzisiejszym rynku najlepiej będzie pasował. Na szczęście jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule dowiesz się o różnych rodzajach i wybierzesz chodzik, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Rodzaje chodzików

Pierwszym krokiem do zakupu chodzików jest zrozumienie różnych rodzajów .

Standardowy chodzik jest najbardziej popularny. Ma cztery bezkołowe nogi z kierownicą u góry. Użytkownik musi podnieść chodzik i upuścić go kilka centymetrów przed siebie, a następnie zrobić kilka kroków w kierunku chodziarki. Te chodziki są:

  • tanie

  • lekkie

  • trwałe

Ale uwaga poruszanie się z pomocą tego chodzika jest wolne i najlepiej nadaje się do gładkich powierzchni. Ten chodzik jest wysoce zalecany dla seniorów z chwiejną równowagą – tych, którzy nie mogą poruszać się na własną rękę.

Kolejny typ przypomina standardowy chodzik, ale ma kółka na przednich nogach. Koła pozwalają użytkownikowi popychać chodzik, zamiast podnosić jak powyższy. Koła sprawiają, że ten typ jest idealny aby pokonać nierówny teren. Ten chodzik jest zalecany do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Jednak przenoszenie może być wyzwaniem w kontekście grubych dywanów.

Ten typ chodzika jest przeznaczony dla osób o umiarkowanym i dobrym poruszaniu się.

Są jeszcze chodziki z kółkami na wszystkich nogach. Kierownice posiadają hamulce uruchamiane przez nacisk. Koła sprawiają, że ten typ wózka oferuje najlepszą mobilność. Większość posiada siedzenia, które pozwalają odpocząć, gdy się zmęczysz. Aby uzyskać dalszą niezależność, są te modele z koszykami. Ten typ chodzika najlepiej nadaje się dla seniora, który nie musi opierać się o chodzik dla zachowania równowagi. Te typy też najlepiej nadają się do użytku na zewnątrz.

Ich główną wadą jest to, że są ciężkie. Większość waży około 20 kg.

3-kołowy chodzik jest odmianą omawianego powyżej czterokołowego. Ma trójkątny kształt, z jednym kołem z przodu i dwoma kołami z tyłu. Podobnie jak wersja z 4 kołami, ten wózek ma hamulce na kierownicy, aby zatrzymać ruch. Jest mniejszy, lżejszy i pozwala na lepszą zwrotność, ale nie ma siedzenia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>