Masaż – czym jest i dlaczego warto?

back-pain-1491801_960_720Czy odczuwasz napięcie w plecach? Spróbuj masażu pleców! Z powodu stresu codziennego wiele osób odczuwa pewien poziom napięcia i dyskomfortu w plecach. Możesz nawet nie być tego świadomym przez większość czasu. Czym więc jest masaż kręgosłupa i pleców i jak można go uzyskać?

W dzisiejszym poście odpowiemy na te i inne pytania dotyczące tej szczególnie wspaniałej i relaksującej techniki masażu.

Co to jest masaż pleców?

Masaż pleców, jak nazwa wskazuje, to po prostu masaż pleców. Wiele masaży pleców może być wykonywanych w ramach masażu szwedzkiego, który jest główną formą masażu całego ciała. Jeśli wykonujesz masaż szwedzki całego ciała, możesz spodziewać się, że będzie on zawierał masaż pleców. Nie wahaj się zapytać terapeuty, czy oferuje szwedzki masaż we Wrocławiu. Możesz być także zainteresowany czymś, co nazywa się masażem tkanek głębokich, który jest zasadniczo masażem szwedzkim, ale z większym naciskiem na tkanki. Masaże te są również połączone z masażami pleców i są bardzo relaksujące.

Masaż Ashiatsu, japoński masaż boso, to kolejna opcja masażu pleców. Nazwa Ashiatsu oznacza „nacisk stopy” i oznacza, że ​​pacjent leży na stole, a terapeuta stosuje nacisk stopami, podtrzymując swój ciężar za pomocą prętów zamontowanych w poprzek sufitu. Wiele osób uważa Ashiatsu za masaż relaksacyjny i jest to doświadczenie głęboko odprężające, ponieważ terapeuta używa stóp do wywierania głębokiego, ugniatającego nacisku na tkankę. Możesz jednak zamówić masaż pleców sam. Jeśli jesteś zainteresowany masażem pleców, nie ma powodu, aby nie zamawiać specjalnie masażu pleców.

Korzyści z masażu pleców

Teraz, kiedy ustaliliśmy, czym jest masaż pleców, jakie są korzyści? Dlaczego warto pomyśleć o zamówieniu masażu pleców? Odpowiedź jest taka, że ​​masaż pleców ma wiele takich samych zalet, jak ogólnie terapia masażu. Podobnie jak w przypadku masażu szwedzkiego całego ciała, masaż pleców poprawia:

  • przepływ krwi

  • krążenie w organizmie.

Podobnie jak inne formy masażu, masaż pleców działa poprzez wywieranie nacisku na włókna mięśniowe w celu ich rozluźnienia. Jeśli zdecydujesz się na masaż szwedzki, prawdopodobnie doświadczysz kilku różnych technik masażu pleców: długie, zamaszyste pociągnięcia rozluźniające, następnie techniki ugniatania pogłębiające uczucie, a następnie rytmiczne stukanie, tarcie i szybkie pocieranie wytwarzają ciepło i rozluźniają tkankę.

Jak już mówiliśmy, efekt ten nazywany jest „reakcją relaksacyjną” i opisuje automatyczną reakcję układu nerwowego na masaż. Kiedy włókna się rozluźniają, odczujesz uwolnienie napięcia. Jeśli masz ból pleców, masaż pleców jest jednym z najlepszych sposobów jego złagodzenia. Kiedy wykonujesz masaż pleców lub masaż całego ciała, tętno i oddech twojego ciała spowalniają, co prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi i obniżenia poziomu hormonów stresu.

Może to również prowadzić do lepszego snu. Jeśli masz długą historię bólu pleców, masaż pleców to świetny sposób na przyspieszenie gojenia i zwiększenie zakresu ruchu. Masaż pleców ma pozytywne, lecznicze działanie na napiętą, słabą lub zanikającą tkankę i może pomóc tym tkankom w regeneracji nawet po długim okresie bólu i dysfunkcji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>