Łysienie u mężczyzn – przyczyny, leczenie, alternatywy

pexels-brett-sayles-1194197Utrata włosów, zwłaszcza z biegiem czasu, jest normalne. Ale kiedy dzieje się to nagle lub bez jasnego wyjaśnienia, może to być dość przygnębiające. W niektórych przypadkach może to być spowodowane chorobą lub stanem chorobowym. Dermatolodzy są ekspertami w dziedzinie skóry i jej struktur — w tym włosów. Często mogą dotrzeć do źródła problemu i zalecić najlepsze podejście do leczenia wypadania włosów, jak tabletki na łysienie u mężczyzn typu https://vesmed.pl/vita-hair-man/ bądź inne rozwiązanie.

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby spowolnić lub zatrzymać wypadanie włosów. Jednak zanim zdecydujesz, co zrobić, ważne jest, aby zidentyfikować rodzaj wypadania włosów, którego doświadczasz.

Kiedy rozważyć leczenie wypadania włosów?

To normalne, że ludzie tracą od 50 do 300 włosów każdego dnia, co jest często niezauważalnie. Nowe włosy zwykle zastępują utracone włosy, ale nawet to może spowodować utratę ogólnej długości włosów i poczucie pełności. Kiedy wypadanie włosów nagle się nasila, może to być niepokojące, zwłaszcza jeśli wydaje się, że dzieje się szybko.

Niektóre rodzaje wypadania włosów są ściśle powiązane z możliwymi do naprawienia przyczynami, podczas gdy inne nie. Twój dermatolog może ustalić, czy wypadanie włosów jest spowodowane takimi sprawami, jak:

  • problemy z tarczycą,

  • stres,

  • infekcje skóry głowy,

  • genetyka,

  • starzenie się.

Gdy wypadanie włosów jest tymczasowe, często nie jest potrzebne żadne leczenie, a włosy mogą samoistnie odrastać. Innym razem może być konieczne leczenie, aby spowolnić tempo wypadania włosów. W szczególnych przypadkach leczenie wypadania włosów może pozwolić na odrost przerzedzonych włosów.

Gdy utrata włosów wydaje się być trwała i stabilna, niektóre interwencje mogą po prostu sprawić, że przerzedzony obszar będzie wydawał się bardziej pełny i akceptowalny dla pacjenta. W takich przypadkach istnieje kilka sposobów przeciwdziałania wypadaniu włosów, w tym prosty kamuflaż kosmetyczny, stylizacja, urządzenia do włosów i interwencja chirurgiczna, taka jak przeszczep włosów.

Co powoduje wypadanie włosów?

Termin medyczny określający wypadanie włosów to łysienie. Obejmuje to utratę widocznych włosów lub łodygi włosa oraz utratę struktury skóry, z której powstają włosy, zwanej mieszkiem włosowym. Kiedy utrata jest skupiona wokół trzonu włosa bez wpływu na zdrowie, rozmiar lub gęstość mieszków włosowych, może istnieć przyczyna fizyczna lub strukturalna, taka jak uszkodzenie włosów w wyniku trakcji, czynności związanych z leczeniem włosów lub infekcji. Kiedy mieszki włosowe są dotknięte problemem, wypadanie włosów jest często związane ze stanami skóry głowy, takimi jak podrażnienie, łuska i blizny.

Starzenie się i wypadanie włosów

Kiedy łysienie pojawia się stopniowo, może być spowodowane starzeniem się. Dziedziczna utrata włosów jest najczęstszą przyczyną wypadania włosów. Ten rodzaj łysienia jest znany jako łysienie androgenowe, lepiej znane jako łysienie typu żeńskiego lub męskiego. Wiek i historia rodziny są często czynnikami. Jednak w niektórych przypadkach do potwierdzenia diagnozy potrzebna jest biopsja skóry.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>