Leczenie poza granicami kraju – czy Twoja polisa je obejmuje?

  • national-cancer-institute-NFvdKIhxYlU-unsplash


Osoby, które podróżują za granicę na wakacje lub też w celach zarobkowych, powinny zadbać o dopełnienie wszelkich formalności. Bardzo ważne jest dopilnowanie właściwego ubezpieczenia. Często zwykłe, podstawowe ubezpieczenie oferowane przez biura podróży czy pracodawców nie do końca się sprawdza, gdy za granicą poważnie zachorujemy i będziemy potrzebowali skomplikowanego leczenia.

Koszty leczenia za granicą są uzależnione od wielu czynników. Przede wszystkim, istotne jest, do jakiego kraju podróżujemy i czy nasz polski ubezpieczyciel obejmuje leczenie w danym państwie. W przypadku turystów, którzy podróżują w celach wypoczynkowych, zwykle biuro podróży oferuje ubezpieczenie, ale w bardzo podstawowym wymiarze. Często okazuje się, że w skomplikowanych przypadkach leczenie nie jest opłacane, a osoby chore i szukające pomocy medycznej muszą opłacić koszty wizyty u lekarza czy pobytu w szpitalu z własnej kieszeni. W takich sytuacjach warto jeszcze przed wyjazdem wykupić sobie dodatkowe ubezpieczenie, które w kryzysowej sytuacji obejmie nas bardzo szczegółową i konkretną ochroną.

Ubezpieczenie dla pracujących za granicą

Nieco inaczej wygląda kwestia ubezpieczenia w przypadku osób, które jadą za granicę do pracy. W tym przypadku wszystko zależy od tego, jaki jest to rodzaj pracy i czy pracodawca jest polski czy zagraniczny. Osoby jadące za granicę w delegację są objęte polskim ubezpieczeniem, którego zakres jest w dużym stopniu uzależniony od konkretnej polisy, jaka posiada pracodawca. W tej kwestii to do obowiązków pracodawcy należy zadbanie o to, aby pracownicy byli właściwie chronieni, bez względu na to, czy wykonują swoje obowiązki zawodowe w kraju czy za granicą. W przypadku osób pracujących na stałe za granicą, obejmuje ich ubezpieczenie medyczne w danym kraju. Jeśli pracują legalnie na umowie, najczęściej są objęci systemem ubezpieczeniowym w konkretnym kraju. Zawsze jednak warto się upewnić, jak wygląda polisa, jakie są w niej zapisy i czy faktycznie możemy mieć pewność, że w razie choroby koszty leczenia pokryje nam ubezpieczyciel.

Ważne nie tylko ubezpieczenie zdrowotne

Gdy wybieramy się za granicę, warto zadbać nie tylko o ubezpieczenie zdrowotne, ale również o wiele dodatkowych polis. Dotyczy to chociażby osób, które dojeżdżają do pracy z różnymi przewoźnikami. Na http://busdoanglii24.pl znajdziemy sprawdzone oferty busów do Anglii, w których można szybko i sprawnie znaleźć taki kurs, który w stu procentach spełni nasze oczekiwania. Dobrzy i renomowani przewoźnicy zwykle posiadają kompleksowe polisy ubezpieczeniowe, chroniące ich pasażerów na krótkich i długich dystansach. Jednak nie wszyscy przewoźnicy zapewniają aż tak daleko idącą ochronę. Jeśli planujemy wyjazd za granicę, warto się upewnić, jak wygląda u danego przewoźnika kwestia ubezpieczenia i czy faktycznie będzie ono obejmowało wszelkie przypadki i wypadki, jakie mogą się pojawić na drodze. Sprawdzajmy więc kwestie ubezpieczenia i nie wybierajmy najtańszych na rynku przewoźników. Zwykle bowiem oszczędzają oni na jakości usług i dzięki temu są w stanie zaproponować tak niskie ceny.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>