L-karnozyna – nowy trend wśród suplementów bez wypełniaczy

L-karnozyna jest białkowym elementem budulcowym, który jest naturalnie wytwarzany w ciele. Znajduje się w mięśniach, gdy pracują, i znajduje się również w sercu, mózgu i wielu innych częściach ciała.

ta praca ken

Dlaczego panuje moda na suplementację L-karnozyną?

L-karnozyna stosowana jest zwykle doustnie w celu zapobiegania oznakom starzenia i dla zapobiegania lub leczenia powikłań cukrzycy, takich jak:

  • uszkodzenie nerwów
  • zaburzenia oczu (zaćma)
  • problemy z nerkami.

Suplemenacja L-karnozyną jest również stosowana do poprawy siły mięśni i ćwiczeń, a także w kontekście wielu innych zastosowań. Ale istnieją ograniczone badania naukowe wspierające te zastosowania.

Jak to działa?

Karnozyna jest ważna dla wielu normalnych funkcji organizmu, w tym prawidłowego funkcjonowania i rozwoju mięśni, serca, wątroby, nerek, mózgu i wielu innych narządów. Istnieje pewne zainteresowanie stosowaniem karnozyny w zapobieganiu starzeniu, ponieważ wydaje się, że zakłóca ona postęp starzenia poprzez przeszkadzanie substancjom chemicznym, które mogą je powodować.

Suplementacja L-karnozyną: zastosowania i skuteczność

Choć jeszcze istnieją na to niewystarczające dowody słychać coraz więcej na temat tego, że suplementacja może wspierać zdrowie pod wieloma względami. Przytaczamy tutaj sytuacje, w których warto spojrzeć baczniej na suplementy diety Kenayag bez wypełniaczy z L-karnozyną.

Autyzm. Przyjmowanie L-karnozyny doustnie przez 8 tygodni może złagodzić objawy u dzieci z autyzmem.
Niewydolność serca. Przyjmowanie karnozyny doustnie przez 6 miesięcy może pomóc osobom z niewydolnością serca cieszyć się lepszym funkcjonowaniem – ponieważ substancja ta pomaga ciału przyjmować więcej tlenu. Jak zapewnia producent suplementów – może to również sprawić, że ludzie poczują się szczęśliwsi.
Odleżyny. Stosowanie samej karnozyny lub z cynkiem doustnym może przyspieszyć gojenie się odleżyn.
Schizofrenia. Wydaje się, że przyjmowanie karnozyny doustnie nie sprawia, że ​​osoby dotknięte ze schizofrenią czują się szczęśliwsze. Może to jednak pomóc w poprawie pamięci.

Poza tym warto spojrzeć na możliwości, jakie niesie l-karnozyna również gdy martwi Cię przedwczesne starzenie się, powikłania związane z cukrzycą, sucha skóra, jaskra. Taka suplementacja może też zwiększyć Twoją wydajność ćwiczeń czy też wspomóc Cię w walce z otyłością. I mimo iż wciąż potrzeba więcej dowodów, aby ocenić skuteczność karnozyny w tych zastosowaniach. – prawda jest taka, iż klienci licznych hurtowni suplementów diety zgłaszają zadowolenie z regularnego stosowania tego dodatku do diety.

L-karnozyna a efekty uboczne

Skutki uboczne i bezpieczeństwo to tematy, które trzeba wziąć pod uwagę przy każdej suplementacji. Ta substancja jest bezpieczne dla większości dzieci i dorosłych gdy jest doustnie przyjmowana. Jednak mogą wystąpić rzadkie działania niepożądane. Mogą one obejmować wysypkę lub swędzenie, suchość w ustach, zmiany w apetycie, uczucie zmęczenia.

Ważne do zapamiętania jest to, że l-Karnozyna może obniżać ciśnienie krwi, dlatego teoretycznie przyjmowanie l-karnozyny może spowodować, że ciśnienie krwi stanie się zbyt niskie u osób z niskim ciśnieniem krwi.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>