Kurtka skórzana – czy to dobra odzież na rozmowę o pracę?

ta praca cristoZastanawiasz się czy założyć skórzaną kurtkę podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Zapytaliśmy ekspertów z różnych dziedzin i na różnych stanowiskach, co sądzą o takim pomyśle. Oto, czego się dowiedzieliśmy!

Kasia, specjalista ds. marketingu

Założenie skórzanej kurtki podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie jest dobrym pomysłem – ponieważ kurtki skórzane są najczęściej noszone na co dzień. Jeśli chcesz wywrzeć jak najlepsze wrażenie, lepiej jest ubrać się w strój formalny / biurowy, taki jak blezery, kamizelki lub zwykła formalna koszula i spodnie. Twój ubiór ma duże znaczenie, gdziekolwiek jesteś. Poza tym najlepszym pomysłem jest założenie formalnej sukienki, która Ci pasuje idealnie i sprawia, że czujesz się pewnie. Poczujesz, że pewność siebie pojawi się automatycznie w takim stroju, a przecież właśnie o to chodzi! Sugeruję więc, aby założyć kompletną odzież formalną!

Czesław, student teologii

Zależy od pracy. Jeśli chcesz wbić się do środowiska biurowego, które ma ścisły dress code dla swoich pracowników, ubieraj się tak, jak oni, aby wskazać na poczucie profesjonalizmu, którego oczekują. Jeśli jednak twój pracodawca nie będzie miał na tym punkcie obsesji, nie krępuj się, dopóki pogoda jest odpowiednia. Jeśli jest zimno lub deszczowo, nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie miał z tym problemu, że zamieniłeś marynarkę na dobrą skórzaną kurtkę i rękawiczki (które zdejmujesz przed rozpoczęciem wywiadu). Polecam jednak stylową skórzaną kurtkę. Zamiast jaskrawoczerwonej z kolcami, spróbuj minimalistycznej i eleganckiej czarnej lub brązowej kurtki – takiej jak te, które znajdziesz w sklepach, gdzie odzież skórzana jest podstawą oferty.

Irena, konsultantka ds. BHP

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jakie zrobisz (bądź nie) na potencjalnym pracodawcy. Pierwszy osąd, jaki wysunie rozmówca, będzie oparty na tym, jak wyglądasz i co masz na sobie. Jeśli interesują Cię takie tematy jak to, w co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną, jakie są najbardziej odpowiednie stroje do rozmowy kwalifikacyjnej i fajne pomysły na odzież na rozmowę kwalifikacyjną, a także chcesz poznać kilka pomysłów na strój podczas rozmowy kwalifikacyjnej, możesz znaleźć w sieci i naprawdę ogrom ciekawych inspiracji. Warto też skonsultować się z konsultantem ds. Wizerunku, który najwięcej wie o tym, jak wyglądać profesjonalnie i jak się ubierać na rozmowy kwalifikacyjne, ponadto może Ci udzielić porady dotyczące języka ciała i jaki będzie odpowiedni język ciała podczas rozmowy kwalifikacyjnej w tej branży, do której chcesz się dostać. Może też sporo podpowiedzieć na temat etykiety i wiele więcej.

Rafał, ortodonta

To zależy od pracy, od stylu i stanu kurtki oraz tego, co masz na sobie poza nią. Wydaje się, że większość może Ci doradzić, że nie powinieneś, ale mogę wyobrazić sobie różne sytuacje, w których może to być właśnie dobry pomysł. Warto też pod uwagę wziąć swój wiek, wzrost i wagę. A co najważniejsze, czy masz już swoją kurtkę? Jeśli tak – będzie łatwiej podjąć decyzję.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>