Które materace najlepiej będą Ci służyć podczas snu?

cabin-413770_1280Podczas gdy przeciętny materac ma żywotność od siedmiu do dziesięciu lat, większość właścicieli domów nie myśli o zastąpieniu konieczności spania, dopóki się całkiem nie zapadnie, nie spowoduje bólów pleców lub nie spowoduje niespokojnych nocy. Na szczęście większość problemów związanych z materacami można rozwiązać, kupując nowy materac, który został specjalnie zaprojektowany. Nowe materace wadowice muszą być dobrane tak, aby poprawić komfort i jakość snu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, które materace najlepiej rozwiązują częste nocne dolegliwości, abyś wiedział, jak wybrać materac, który spełni Twoje wyjątkowe potrzeby i preferencje.

Jak wybrać materac?

Zanim ruszysz do sklepu z materacami, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, jak wybrać materac, który będzie dla Ciebie idealny.

W sklepie z materacami oznakowanie i metki często zawierają terminy branżowe, które odnoszą się do określonych rodzajów materacy. Ważne jest, aby zrozumieć język przed zakupami, aby nie skończyć z materacem, który nie odpowiada Twoim potrzebom. Na początek cztery główne typy materacy można rozróżnić dzięki systemowi nośnemu, od którego pochodzi nazwa: materace sprężynowe wykorzystują stalowe sprężyny, pianka z pamięcią wykorzystuje konturującą ciało piankę poliuretanową, lateks wykorzystuje system nośny z pianki lateksowej, a powietrze wykorzystuje komorę powietrzną.

Termin „zwoje” odnosi się do sprężyn materaca sprężynowego. Cewki są dostępne w wielu odmianach. Tradycyjne materace piankowe są sprzedawane wraz z materacami chłodzonymi powietrzem (które rozpraszają ciepło, aby schłodzić podkładkę) i materacami z pianki żelowej (które są nasycone żelem w celu poprawy cyrkulacji powietrza).

Materace lateksowe opisywane są jako naturalne (wykonane z serum drzewa kauczukowego), syntetyczne (wykonane z ropy naftowej) lub lateks mieszany, czyli połączenie lateksu naturalnego i syntetycznego.

Jak wybrać materac — przewodnik dla kupujących

Jeśli jesteś wrażliwy na lateks, wełnę, kurz lub inne substancje, unikaj materacy, które zwiększają ryzyko narażenia na alergen. Na przykład tradycyjne materace sprężynowe z wierzchem poduszek — lub wyściółka przyszyta na wierzchu materaca — zachęcają do roztoczy. Jeśli cierpisz na alergię na kurz, wybierz materac lateksowy lub piankowy memory. Pamiętaj, że niekoniecznie musisz umieszczać na czarnej liście wszystkie materace określonego typu, aby uniknąć alergenu. Na przykład, mimo że materac jest wykonany z naturalnego lateksu, może być pokryty wełnianą osłoną, która pozwala alergikom na lateks uniknąć bezpośredniego kontaktu z materiałem.

Przed zakupem przetestuj każdy materac niczym Złotowłosa. Połóż się na materacu w normalnej pozycji do spania, na plecach, boku lub brzuchu. Zmieniaj pozycje kilka razy, zwracając uwagę, czy materac wydaje się zbyt twardy, zbyt miękki, czy też adekwatny do Twoich potrzeb. Zwróć także uwagę na wszelkie bóle, ucisk lub reakcje skórne.

Opracowano wspólnie z portalem https://www.dbamokregoslup.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>