Kredyt czy ogłoszenie upadłości – na co się zdecydować w chwili kryzysu?

1 (4)

Prowadzenie własnej firmy wiąże się często z gorszymi czasami czy kryzysami finansowymi. Problemy związane z finansami często są powodem zamknięcia zarówno dużych firm, jak i niewielkich działalności. Zanim jednak podejmiemy decyzje o ogłoszeniu upadłości i zwinięciu biznesu, warto najpierw szukać wszelkich rozwiązań, aby utrzymać się na biznesowej powierzchni.

Osoby, które prowadzą własny biznes powinny mieć świadomość, że zwłaszcza na początku trzeba liczyć się ze słabszymi czasami czy nawet z sezonowością biznesu. Rzadko się zdarza, aby nowo powstała firma od razu dobrze prosperowała i przynosiła swoim właścicielom duże i stabilne zyski. Czasem na dobrą passę nieco trzeba poczekać. Czasem też zdarza się, że w dobrze prosperującej firmie pojawiają się gorsze okresy. Warto mieć wtedy przygotowany długofalowy plan działania. Już w biznesplanie powinny znaleźć się działania, jakie będą podejmowane w obliczu kryzysu finansowego.

Dobry kredyt może uratować przed upadkiem

Jeśli firma chyli się ku upadłości, nie należy od razu się poddawać i rezygnować z prowadzenia biznesu. Czasem okazuje się, że kryzys jest chwilowy lub też, że wystarczy podjąć kilka działań, aby wyprowadzić ją na prostą. Na ogłoszenie upadłości zawsze będzie czas. Jeśli chcemy ratować firmę w kryzysie, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości kredytowych i pożyczkowych, których dla przedsiębiorców jest naprawdę sporo. Banki oferują kredyty gotówkowe, obrotowe czy inwestycyjne, które są przygotowane na preferencyjnych warunkach i mogą z nich skorzystać firmy z różną sytuacją finansową. Czasem może być potrzebne zabezpieczenie, lecz także wtedy lepiej wziąć kredyt pod hipotekę firmowych nieruchomości i spróbować uratować działalność niż od razu poddawać się i ogłaszać upadłość. Kredyty firmowe są dosyć nisko oprocentowane, można je rozłożyć na wiele lat spłaty, jest więc sporo czasu, aby ratować przedsiębiorstwo i przywrócić je do czasów dawnej świetności.

Ciekawe pożyczki poza bankiem

Oprócz kredytów dla firm, przedsiębiorcy mają sporą ofertę także na rynku pożyczek pozabankowych. Firmy udzielające chwilówek czy ratalnych pożyczek z długa spłatą, mają coraz lepszą ofertę dla przedsiębiorstw. Możliwe są nawet pożyczki z komornikiem dla tych podmiotów, które są już mocno zadłużone. W przypadku przeterminowanych zadłużeń i firm, wobec których toczy się egzekucja komornicza, wybór kredytów czy pożyczek jest mocno ograniczony, ale nie niemożliwy. Można więc uratować firmę także wtedy, gdy z początku wydaje się, że nie ma już żadnego ratunku i firma finansowo tonie. Każdy przedsiębiorca powinien indywidualnie podjąć decyzję, czy chce ratować swoją działalność czy od razu chce ją zamknąć. Jeśli jest choć cień szansy, że da się biznes wyprowadzić na prostą, warto z tej możliwości skorzystać.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>