Kradzież iPhone – “lepiej zapobiegać niż leczyć”

pexels-tyler-lastovich-699122Możesz zrobić wszystko, aby nie stać się ofiarą kradzieży danych. O wiele trudniej jest zabezpieczyć się przed kradzieżą urządzenia w dosłownym znaczeniu tego słowa. To niefortunne zdarzenie, którego nie można przewidzieć. Możesz jednak zabezpieczyć swojego iPhone’a na wypadek jego kradzieży lub zgubienia. Bądź ostrożny – życie i zdrowie są bezcenne i żaden iPhone nie jest wart utraty! Jeśli znajdziesz się w sytuacji zagrażającej życiu, poświęć swój sprzęt i ratuj siebie! Opisane przez nas kroki mogą jednak sprawić, że złodzieje nie będą cieszyć się swoim łupem zbyt długo po ustąpieniu zagrożenia. Prawidłowo zabezpieczony iPhone jest dla przestępców jedynie kosztownym balastem – nie ma możliwości wykorzystania poufnych danych użytkownika ani samego urządzenia do opłacalnej odsprzedaży.

Na co należy zwrócić uwagę

Face ID, Touch ID

Najnowsza technologia może wydawać się najlepsza i najbardziej intuicyjna. Korzystanie z czytnika linii papilarnych lub odblokowywanie iPhone’a za pomocą twarzy jest wygodne i chroni przed niepożądanymi osobami. Jeśli jednak istnieje realne zagrożenie kradzieżą, lepiej wybrać kod blokady – powinien on być długi i składać się z liter i cyfr.

Pliki cookie, zapisane hasła i wypełnianie formularzy – wygodne, ale niebezpieczne

Jeśli chcesz skutecznie i starannie chronić swojego iPhone’a przed kradzieżą poufnych danych, zalecamy “dietę” i ograniczenie gromadzenia plików cookie w przeglądarce. Należy także uważać na to, ile informacji i haseł przechowuje iPhone. Nawet złożone formularze i hasła są łatwe do zdobycia przez złodziei jednym stuknięciem.

Stosowanie złożonych procesów weryfikacji

Dwustopniowa weryfikacja i stosowanie pytań sugerujących to najnowsze formy ochrony skradzionego iPhone’a. W najlepszym wypadku jest to źródło irytacji dla właściciela, ale dla złodziei takie punkty wejścia są o wiele trudniejsze do pokonania.

Kopia zapasowa – ostrożność popłaca

Jeśli urządzenie zostanie zalane, uszkodzone, zgubione lub skradzione, każda z tych sytuacji może doprowadzić do nieoczekiwanej utraty danych. Tworząc kopię zapasową w usłudze iCloud, możesz odzyskać dostęp do bezcennej zawartości swojego iPhone’a.

Jeśli Twój iPhone został zalany lub uszkodzony, zarezerwuj naprawę iPhone’a w AppleFix – nasi doświadczeni technicy dołożą wszelkich starań, aby rozwiązać problem i pomóc Ci odzyskać dostęp do Twoich danych.

Usługi naprawcze https://applefix.pl/ są objęte najdłuższą dostępną gwarancją, dzięki czemu możesz być spokojny, że wszystko działa tak, jak powinno. Możesz też liczyć na duże rabaty przy zamówieniu kilku usług.

Znajdź mój iPhone – natychmiastowa reakcja w przypadku zaginięcia urządzenia

Nie możemy nic zrobić ze zgubionym lub skradzionym urządzeniem, ale mamy inne sposoby ochrony iPhone’a i jego zawartości w przypadku zagubienia.

Włączenie funkcji Znajdź mój iPhone umożliwia śledzenie urządzenia i natychmiastowe zablokowanie go w usłudze iCloud, aby uniemożliwić innym osobom udostępnianie jego zawartości.

Blokowanie iPhone’a nie tylko uniemożliwia dostęp do zapisanych na nim danych. Co najważniejsze, sprawia, że skradzione lub zgubione urządzenie jest bezużyteczne do czasu zwrócenia go prawowitemu właścicielowi. Blokadę iCloud może zdjąć tylko rzeczywisty właściciel telefonu.

To samo dotyczy urządzeń z rynku wtórnego – uważaj na zablokowane telefony z tanich sklepów (zwłaszcza jeśli mają pęknięcia na szkle i obudowie – częste “dodatki” do skradzionych zablokowanych smartfonów).

Jeśli sprzedawca jest prawdziwym właścicielem telefonu iPhone, bez problemu unieważni obowiązującą na niego gwarancję. Nikt inny nie może tego zrobić – unikaj także reklam “usług”, które oferują możliwość usunięcia blokady iCloud.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>