Koparko-ładowarki – poznaj ich typy i wszechstronne zastosowanie

construction-site-1646664_960_720Jednym z najpopularniejszych typów ciężkiego sprzętu budowlanego jest ładowarka. Ładowarki to ciągniki na kołach lub gąsienicach z łyżkami lub innym osprzętem, najczęściej używane do zbierania brudu, piasku i żwiru w celu przemieszczania się z jednego miejsca do drugiego, w tym do i z ciężarówek lub miejsc składowania. Na placach budowy ładowarki są często używane do przemieszczania materiałów budowlanych (cegieł, rur itp.) Na krótkie odległości. Ładowarki umożliwiają przesuwanie materiału bez ciągnięcia go po ziemi.

Chociaż niektóre maszyny są wyposażone w zamontowane na stałe zespoły ładowarki, w wielu ładowarkach istnieje możliwość wymiany osprzętu na inny typ. Niektóre popularne typy osprzętu obejmują klasyczną ładowarkę łyżkową, frezarki do pni, chwytaki (przydatne przy usuwaniu gałęzi / gruzu), młoty, świdry i widły do ​​palet, chociaż niektórzy producenci oferują ponad 70 różnych opcji.

Ładowarki zazwyczaj składają się z silnika wysokoprężnego, pomp hydraulicznych, silników i zaworów oraz przekładni. Silnik wysokoprężny napędza zarówno układ hydrauliczny, jak i przekładnię, umożliwiając sterowanie osprzętem oraz napędzanie kół lub gąsienic ładowarki.

Chociaż większość ładowarek stosuje te same filozofie obsługi i wykonuje podobne czynności, nie są one zamienne. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy i środowiska, w którym ten sprzęt musi pracować, niektóre opcje będą lepsze od innych. Tu omówimy najpopularniejsze typy, ich charakterystykę i typowe zastosowania.

Koparko-ładowarki

udrażnianie warszawaKoparko-ładowarki są najczęściej używanymi ładowarkami i zwykle pierwszym typem, jaki przychodzi na myśl. Te kompaktowe traktory mają z przodu łopatę lub łyżkę, a z tyłu mocowanie koparki do kopania. Są zdolne do kopania, zasypywania i przenoszenia materiałów w wielu różnych zastosowaniach.

Koparki podsiębierne można wyposażyć w osprzęt innego typu, w tym frezarki do pni, chwytaki i kruszarki lub młoty, które służą do kruszenia i zmiękczania gruntu, aby ułatwić koparce podnoszenie i przesuwanie ziemi w razie potrzeby. Ponieważ koparko-ładowarki są napędzane kołami i można je łatwo transportować, ten typ ładowarki jest najczęściej używany w obszarach miejskich i małych projektach budowlanych, szczególnie ich wersje mini.

Ładowarka gąsienicowa

Ładowarki gąsienicowe, czasami nazywane ładowarkami gąsienicowymi, to ciągniki gąsienicowe z mocowaniem łyżki ładowarki na przednim końcu maszyny. Podobnie jak gąsienicowe ładowarki o sterowaniu burtowym, ładowarki gąsienicowe są często używane w obszarach o nierównej powierzchni.

Ładowarki gąsienicowe są postrzegane przez wielu jako ostoja floty ze względu na ich zdolność do pracy jako spycharki, koparki lub ładowarki kołowe. Są przeznaczone do ciężkich prac związanych z wykopami, a dzięki podwoziu gąsienicowemu są w stanie kontynuować załadunek w złych warunkach pogodowych. Ponadto ładowarki gąsienicowe można wyposażyć w inne typy osprzętu, w tym widły do ​​palet, chwytaki, ślimaki, miotły i wiele innych. Ten typ ładowarki jest znany zarówno ze swojej mocy i zwinności, jak i wszechstronności.

Konsultacja merytoryczna artykułu: http://www.jar-miniladowarki.pl/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>