Konserwacja podłóg – jakie plusy i minusy?

maszyny-do-mycia-podlog (1)

Aby zwiększyć żywotność podłóg i poprawić ich estetykę należy pamiętać o systematycznym czyszczeniu. Korzystając z profesjonalnych maszyn do czyszczenia podłóg, można również znacząco podnieść ogólne bezpieczeństwo. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać największe zalety i wady regularnej konserwacji podłóg.

Jakie są plusy i minusy nowoczesnych maszyn do czyszczenia podłóg?

Największą zaletą nowoczesnych maszyn do mycia oraz czyszczenia podłóg jest oczywiście to, że dzięki nim można zaoszczędzić sporo cennego czasu. Nie można zapominać również o bardzo dużej skuteczności w czyszczeniu nawet bardzo dużych zabrudzeń. Największą wadą jest z kolei to, że niektóre urządzenia czyszczące mogą dużo ważyć, dlatego też stanowią realne zagrożenie dla podłogi. Dla wielu osób sporym minusem maszyn czyszcząco-szorujących jest również to, że generują one dużo hałasu. Jest to bardzo duża niedogodność przede wszystkim w sytuacji, gdy prace należy przeprowadzić na powierzchniach o dużym natężeniu ruchu (np. markety i galerie handlowe).

maszyna czyszcząca

O czym należy pamiętać?

Profesjonalne maszyny czyszczące spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy będą prawidłowo użytkowane. Aby poprawić skuteczność czyszczenia i uniknąć wielu ewentualnych awarii, warto dokładnie zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta. W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, aby zawsze korzystać ze środków czyszczących, które zalecane są właśnie przez producenta danego sprzętu.

Ważne jest nie tylko wybranie odpowiednich detergentów, ale również zachowanie właściwych proporcji. Źle rozcieńczony roztwór może stanowić duże zagrożenie nie tylko dla podłogi, ale również dla osób sprzątających. W żadnym wypadku nie można mieszać ze sobą różnych chemicznych środków czyszczących. Największym zagrożeniem dla podłóg są oczywiście nieodpowiednio rozcieńczone rozpuszczalniki.

Cenne wskazówki

Osoby, które chcą dokładnie wyczyścić teksturowe i żywiczne wykończenia podłóg, powinny całkowicie zrezygnować z pomocy syntetycznych podkładek do szorowania. Niestety teksturowane wykończenia bardzo szybko zniszczą nawet najlepsze jakościowo podkładki i co gorsze, mogą znacznie zmienić profil danej podłogi. Na żywiczne powierzchnie podłogowe bardzo negatywny wpływ mają również chemiczne środki czyszczące, które oparte są na fenolu.

Przy wielu podłogach kluczem do sukcesu jest przede wszystkim jej systematyczne czyszczenie. W żadnym wypadku nie można dopuścić do zgromadzenia się brudu i kurzu, który jest trudny do usunięcia. Błyskawicznie należy usuwać nawet najmniejsze ślady oleju lub smaru. Profesjonalna maszyna do czyszczenia podłóg i wodny roztwór alkalicznego detergentu bez żądnego większego problemu poradzi sobie nawet z największymi wyciekami.

Kompleksowe czyszczenie podłóg z żywicy

Najbardziej wymagające są podłogi z żywicy, które posiadają teksturowaną powierzchnię. W tym konkretnym przypadku warto zwykłe mopy zamienić na pędzle. To właśnie dzięki nim będzie można dokładnie wyczyścić wszystkie rowki i wypukłości podłogi. Aby nie narazić podłogę na zniszczenia, pamiętać należy również o systematycznej konserwacji maszyn do czyszczenia podłóg.

Źródło: https://czyszczacamaszyna.pl/maszyny-do-mycia-podlog/

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>