Blat z konglomeratu – wskazówki dotyczące czyszczenia

kitchen-3689918_960_720Kwarc jest jednym z najtrwalszych kamieni na świecie. Chociaż może obsługiwać różne elementy, kwarc nie jest nieprzenikalny dla rozlanych płynów, ciepła i cięć. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak dbać o wykonane z kwarcu blaty z konglomeratu Warszawa.

W przeciwnym razie skrócisz żywotność takiego blatu. Nawet jeśli zabezpieczysz blat, nie będziesz mógł zachować oryginalnego blasku swojego pięknego blatu bez regularnego czyszczenia.

Jak czyścisz blaty kwarcowe?

# 1. Codzienne czyszczenie kwarcu

Do codziennego czyszczenia możesz zadowolić się gorącą wodą i szmatką lub gąbką, aby wyczyścić i usunąć wycieki i okruchy.

Chodzi o to, aby usunąć codzienne zabrudzenia, zanieczyszczenia i kurz pochodzące z regularnego użytkowania.

# 2. Cotygodniowe czyszczenie kwarcu

Nawet przy codziennym czyszczeniu musisz zachować czujność. Raz w tygodniu wyczyść blat, abyś mógł odkurzyć resztki kamienia kwarcowego. Dzięki cotygodniowemu czyszczeniu możesz zachować długotrwały połysk kamienia.

# 3. Comiesięczne czyszczenie kwarcu

Czy chcesz pochwalić się swoim kwarcowym blatem przez wiele lat? Następnie musisz również wykonywać comiesięczne czyszczenie kwarcu.

To czyszczenie jest bardziej nabłyszczające. Spryskaj kamień, a następnie poczekaj 10 minut. Następnie wytrzyj szmatką. Robienie tego raz na miesiąc poprawia kamień.

To jak woskowanie samochodu. Otrzymany połysk nie zapewnia dużej ochrony blatu kwarcowego. Zamiast tego ułatwia codzienne i cotygodniowe sprzątanie.

# 4. Coroczne czyszczenie

Oto niespodzianka, która może ci się spodobać, jeśli w przeszłości miałeś marmurowy lub granitowy blat. Nie potrzebujesz rocznego ponownego uszczelniania, tak jak w przypadku innych kamiennych blatów.

Dzieje się tak, ponieważ kwarc nigdy nie wymaga ponownego uszczelnienia. Jest to kamień bezobsługowy, co oznacza, że ​​nie trzeba wykonywać dokładniejszych czyszczenia i napraw wymaganych przez inne kamienie.

Dlatego nie trzeba przeprowadzać corocznego uszczelnienia.

Jak dbać o blaty z konglomeratu?

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących pielęgnacji kwarcu, aby utrzymać blat w najlepszej formie.

# 1. Natychmiast oczyść plamy

Wycieki są częścią życia. Nie pozwól im jednak pozostać dłużej, ponieważ mogą zabrudzić twój blat. Zachowaj szczególną czujność wobec kwaśnych substancji, takich jak wino, kawa, napoje gazowane i oleje kuchenne. Musisz je wyczyścić, zanim wyschną.

# 2. Użyj gąbki lub miękkiej szmatki

Chociaż twój kwarcowy blat jest solidny, nie jest nieprzenikalny. Nie używaj szorstkich ściereczek do szorowania. Często zarysowują one powierzchnię blatu. Gąbka lub miękka ściereczka usuwają większość podstawowych wycieków i plam.

# 3. Użyj gorącej wody do szybkiego czyszczenia

Jeśli potrzebujesz bardziej rygorystycznego czyszczenia, użyj środka do czyszczenia kamienia naturalnego, aby utrzymać blat kwarcowy w jak najlepszym stanie. Od czasu do czasu można myć używając płynu do mycia naczyń. Jednak wielokrotne stosowanie powoduje pleśń i zmniejsza połysk.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>