Kilka sposobów na walkę z suchą skórą: efektem biurowej klimatyzacji

44713156 - young businesswoman sitting on chair using air conditioner in office

Powszechnie uznaje się iż klimatyzacja w biurze ma pomóc nam zachować przyjemny chłód w czasie upałów. W rzeczywistości często powoduje ona walkę z suchą skórą i wypryskami.

Klimatyzacja osusza powietrze i zmniejsza wilgotność w otoczeniu. Według dermatologów – ten brak wilgoci w powietrzu zdaje się wpływać na zawartość wody w zewnętrznej warstwie skóry, a także zmniejsza jej właściwości sprężyste, prowadząc do wysuszenia i szorstkości.

Nieustanne suszenie skóry za pomocą klimatyzacji lub innych środków może powodować:

  • pękanie,
  • zaczerwienienie,
  • suchość,
  • zapalenie skóry.

To dlatego mamy dla was kilka wskazówek na temat tego, jak utrzymać nawilżenie skóry i wyglądać świeżo, nawet w najtrudniejszych biurowych sytuacjach związanych z klimatyzacją.

Rób przerwy od klimatyzacji

Twoja skóra jest dynamiczna, więc zmieni się w zależności od środowiska, w którym się znajdujesz. Większość zmian spowodowanych przez klimatyzację będzie odwracalna po wejściu w bardziej wilgotne środowisko. Rób przerwy – znajdź się choć na chwilę poza biurem, aby odświeżyć skórę. Jeśli to niemożliwe, bardzo przydatny może się okazać oczyszczacz powietrza.

Nawilżaj skórę bezzapachowym kremem nawilżającym

Utrzymuj nawilżenie skóry za pomocą prostego kremu nawilżającego. Jeśli twoja skóra jest sucha i napięta, użyj tego bez zapachu, aby zastąpić utraconą wilgoć skóry.

Unikaj dalszego podrażniania skóry

Silnie perfumowane produkty nie są idealne dla Twojej skóry – zwłaszcza w biurach, gdzie bezustannie jest włączona klimatyzacja. Jeśli klimatyzacja powoduje, że twoja skóra jest podrażniona, najlepiej unikać wzmożenia takiego stanu – co mogłoby mieć miejsce, gdybyśmy ją spryskiwali przez silnie pachnące produkty. Staraj się nie używać zbyt dużo perfum, ostrych mydeł lub silnie pachnących detergentów, ponieważ będą one całkowicie wysuszać skórę.

Trzymaj olejek do twarzy na biurku

Aby rozwiązać problem szczególnie suchych miejsc, nałóż olejek do twarzy w porze lunchu i ponownie popołudniu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Naciskaj palcami powierzchnie twarzy i szyi, które są suche – wcieraj olejek ruchami podobnymi do ruchów masażu. Nie dość, że odświeżysz swoją skórę to jeszcze zapewnisz sobie w pracy szybką regenerację.

Znajdź ciekawe sposoby na uwodnienie

Nudna woda może nas zniechęcić do prawidłowego uwodnienia. Dobrze jest powiedzieć „pij dużo wody” ale dla niektórych z nas jest to po prostu nudne i na co dzień nie pilnujemy tego, ale sięgamy po kolejną kawę. Spróbuj nawilżać swoje ciało, stawiając na oczyszczające soki, aby utrzymać nawilżenie skóry od wewnątrz. Można także przyrządzić bardzo pożywną, a równocześnie niezwykle dobrą dla organizmu miksturę: połącz 1 seler, 2 całe ogórki, 5 truskawek i odrobinę wysokiej jakości wody kokosowej – i wypij to ze smakiem. Tak możesz stworzyć przepyszną alternatywę, którą będziesz pić ze smakiem – nie tylko dbając o odpowiednie nawodnienie ciała, ale także o jego odżywienie co po dłuższym czasie przyniesie ogromne korzyści długoterminowe dla Twojego zdrowia i samopoczucia.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>