Kasa fiskalna czy system POS?

cash-register-1885558_960_720Podczas otwierania lub modernizacji firmy wybór między systemem POS a kasą będzie jedną z najważniejszych decyzji. Historycznie kasy fiskalne były jedyną opcją do przyjmowania i przetwarzania płatności, ale teraz usprawnione systemy POS są poważnym konkurentem ze względu na:

  • łatwość użycia,
  • zaawansowaną technologię,
  • solidne możliwości zarządzania gotówką.

Jak wiesz, szybki lub powolny proces kasy może wystarczyć, aby podważyć całą ciężką pracę, którą wykonałeś, aby doprowadzić klienta do tego momentu – nie wspominając o tym, że jest to niezwykle frustrujące dla osoby, która faktycznie prowadzi rejestr, niezależnie od tego, czy to ty lub twój pracownik.

Najlepszym sposobem na wybór tradycyjnej kasy fiskalnej dla małych firm lub cyfrowej kasy POS jest pełne zapoznanie się z obiema opcjami. W ten sposób możesz podjąć inteligentną decyzję dotyczącą systemu przetwarzania płatności, a skorzystanie z tej opcji sprawi, że proces realizacji transakcji będzie tak łatwy, wydajny i szybki, jak to możliwe. Weźmy się za to!

Co to jest kasa fiskalna?

Kasy nie wymagają wyjaśnienia (ale i tak to zrobimy): to tradycyjny elektroniczny system przetwarzania płatności w punkcie sprzedaży z blatem, z szufladą do przechowywania gotówki, a także sprzęt do przetwarzania płatności kartą kredytową. Kupcy mogą również przyjmować czeki w swoich kasach.

Każda kasa ma różne możliwości, ale na wielu można obliczyć podatek, napiwek i rabaty, przetwarzać zwroty i wymiany, przeglądać listy zapasów, drukować dzienne sumy sprzedaży, podłączać zewnętrzny skaner kodów kreskowych (zakupiony osobno) i śledzić działania pracowników.

Dlaczego warto korzystać z kasy fiskalnej?

Kasy fiskalne działają w przypadku zwykłych firm, które muszą jedynie przetwarzać płatności i nie chcą dodatkowych funkcji zarządzania biznesem, które są dostępne w nowoczesnych systemach POS. Łatwo je też wyśledzić i kupić niedrogo – podstawową kasę fiskalną można kupić w http://kalkomp.net/kasy-fiskalne-kalisz/ bądź podobnym sklepie z artykułami biurowymi za całkiem przyzwoitą sumę. Konieczne może być jednak osobne zakupienie skanera kodów kreskowych i procesora karty kredytowej.

Niektórzy właściciele firm mogą po prostu czuć się bardziej komfortowo, korzystając z tradycyjnej kasy fiskalnej, zamiast wybierać rozwiązanie całkowicie cyfrowe.

Kiedy nie skorzystać z kasy fiskalnej?

Tradycyjne kasy fiskalne ograniczają się do przetwarzania płatności i podstawowego raportowania sprzedaży – i nawet wtedy jesteś przywiązany do blatu. Jeśli sprzedajesz poza zwykłą lokalizacją lub jeśli chcesz, musisz mieć system POS z opcją przenośną. Także e-commerce, a nawet fizyczne firmy ze sklepem cyfrowym, będą lepiej wyposażone w system POS załadowany oprogramowaniem do przyjmowania płatności online.

W większości przypadków, aby przetwarzać płatności kartą kredytową za pomocą kasy fiskalnej, musisz otworzyć osobne konto sprzedawcy za pośrednictwem strony trzeciej. Przypominamy, że konta handlowców są zasadniczo dodatkowym kontem bankowym, na które są wpłacane płatności dokonywane w ramach transakcji kredytowych i debetowych.

[TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>