Kariera w medycynie – czy to droga dla mnie?

Wybór kariery jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz. Na pytanie, dlaczego zdecydowali się na medycynę, większość lekarzy odpowiada, że ​​chcieli coś zmienić, pomagając ludziom i pozytywnie wpływając na ich życie poprzez opiekę zdrowotną.

ta praca tebim 4

Służenie innym jako lekarz jest szlachetnym i wymagającym sposobem inwestowania swojego intelektu, umiejętności i pasji w wymagający i satysfakcjonujący zawód. Jedno z pytań, które należy sobie zadać, rozważając karierę w medycynie brzmi: „Jakich lekarzy brakuje?”

Podczas gdy wszystkie rodzaje lekarzy są potrzebne celem dbania o zdrowie społeczeństwa, lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mają kluczowe znaczenie, szczególnie w obszarach o niedostatecznym zasięgu. Wykazano, że system opieki zdrowotnej zbudowany na odpowiedniej liczbie lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej:

 • poprawia wyniki zdrowotne

 • zmniejsza koszty

To, co się dzieje obecnie w zakresie opieki zdrowotnej, zwiększa potrzebę lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej poprzez wdrażanie środków, które mają:

 • zwiększyć dostęp pacjentów do ubezpieczenia zdrowotnego

 • zadbać o zainicjowanie profilaktycznej opieki zdrowotnej

 • zadbać o zwiększenie siły roboczej lekarza pierwszego kontaktu

Lekarze rodzinni zapewniają więcej opieki podstawowej niż jakakolwiek inna specjalność medyczna a zapotrzebowanie na lekarzy rodzinnych w placówkach takich jak http://www.przychodniazbiersk.pl/lekarz-rodzinny/ stale rośnie.

Kariera w medycynie to kariera, w której liczy się:

 • Służba innym – zawód lekarski wymaga wyjątkowego zaangażowania.

 • Wiedza – lekarze muszą się uczyć przez całe życie, zawsze zdobywając nowe umiejętności i ucząc się nowych informacji.

 • Praca zespołowa – lekarze muszą skutecznie komunikować się i współpracować przy rozwiązywaniu problemów.

 • Wkład – lekarz wpływa na życie jednostek, rodzin i społeczności.

 • Elastyczność – Istnieje wiele możliwości kariery dla lekarzy, od opieki podstawowej po badania.

 • Bezpieczeństwo – Lekarze są bardzo potrzebni, ponieważ potrzeby w zakresie opieki zdrowotnej wciąż rosną i ewoluują.

Gdy rozważasz swoje możliwości kariery, poświęć czas na zastanowienie się nad tym, jakie szanse, preferencje i talenty posiadasz, porównując je z wymaganiami i korzyściami kariery medycznej.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Poznaj siebie

Poznawanie siebie – celów, uzdolnień, osobowości, zainteresowań i wartości – jest najlepszym miejscem, od którego można zacząć odpowiadać na to ważne pytanie. Rozważ skorzystanie z takich narzędzi osobistego wglądu, aby uzyskać klarowność i postrzegać siebie jako osobę, a także siebie w kontekście potencjalnie branej pod uwagę kariery.

Bądź realistą w kwestii wyzwań i nagród

Mimo że wielu studentów rozpoczyna naukę na studiach, chcąc zostać lekarzami, większość studentów ma niewielką wiedzę lub nie wie, co jest związane z praktyką medyczną.

Zatem Ty – odrób swoją pracę domową! Poświęć czas na poznanie jak naprawdę wygląda życie, gdy jest się lekarzem. Poproś o nieformalne spotkanie z lekarzami i porozmawiaj z nimi o ich karierze. Przejrzyj statystyki dotyczące dzisiejszej siły roboczej lekarzy. Staraj się zrozumieć wymagania edukacyjne i szkoleniowe związane z byciem lekarzem. Poznaj podstawy szkoły medycznej, w tym typowe wymagania aplikacji i typy programów edukacji medycznej.

 [TB]

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>