Już za rok matura… wskazówki dla rodziców licealistów.

Matura jest potrzebna do oceny osiągnięć uczniów po ukończeniu liceum. Została stworzona po to, aby zapewnić zrównoważoną edukację ogólną odpowiednią dla uczniów, którzy kończą kształcenie w pełnym wymiarze godzin po zakończeniu obowiązku szkolnego lub, alternatywnie, którzy chcą rozpocząć bardziej zaawansowane kierunki studiów.

kindle-1867751_960_720Po ukończeniu nauki konieczna jest weryfikacja osiągnięć. Dlatego dla wszystkich uczniów matura ma znaczenie, ponieważ pokazuje poziom osiągnięć uczniów w różnych przedmiotach, a których wyniki określają ich poziom oceny. Z tego powodu egzaminy maturalne pozostają ważnym, ale pełnym obaw czasem zarówno dla uczniów, jak i rodziców. Poniżej porady dla rodziców związane z okresem przed i po maturze. Zachęcamy też do odwiedzenia strony sklep.terazmatura.pl gdzie można znaleźć sporo przydatnych dla nastolatków materiałów.

Wskazówki dla rodziców

Egzaminy to nie wszystko i koniec wszystkiego. W pewnym momencie wszyscy przegrywają, a zdanie egzaminu to nie koniec świata. Ważne jest, aby poszukać pozytywnych rozwiązań, rozważyć wszystkie dostępne opcje i być za dzieckiem w 100%. Zachęć dzieci, aby porozmawiali o swoich opiniach na temat egzaminów i daj im pewność, że jesteś za nimi, i pokochaj ich bez względu na wyniki.

Zapewnij ich, że niezaliczenie egzaminu nie oznacza, że nie zdadzą egzaminu, i że chociaż wszyscy możecie być rozczarowani wynikami, nie jesteście rozczarowani swoim dzieckiem. Czasami ciężko pracujący uczeń może nie wykorzystać swojego potencjału na konkretnym egzaminie, może być tego wiele przyczyn. Możesz ponownie sprawdzić dokument egzaminacyjny lub zaakceptować wynik. Porozmawiaj z nauczycielem z prośbą o poradę lub skontaktuj się z odpowiednią instytucją.

Jakikolwiek wynik pojawi się po maturze – świętuj wysiłek, który nastolatek w to włożył i pokaże, że kochasz, szanujesz i cenisz swoje dziecko niezależnie od osiągnięć.

Zadbaj o plan awaryjny.

Jeśli wyniki nie są zgodne z oczekiwaniami, wartom mieć Plan B w rękawie. Daj dziecku trochę przestrzeni i czasu na regenerację.

Uzyskanie wyników egzaminu może uwolnić wiele narastających napięć. Możesz mieć pewne „ważne” obawy dotyczące przyszłości dziecka, ale zaraz po wynikach nadchodzi czas, aby uczniowie uwolnili się od napięć, świętowali lub współczuli kumplom i rodzinie! Uspokój się i zobacz jak z tym wszystkim czuje się Twoje dziecko.

Przygotuj się na potencjalny konflikt, ale też zachęcaj swoje dziecko

Jeśli Twoje dziecko wkracza w ten trudny okres, zachęć je, aby jak najlepiej wykorzystało ten rok i w pełni w nim uczestniczyło. To wspaniała okazja do odkrywania swoich mocnych stron i możliwości. Jeśli Twoje dziecko jest uczniem klasy maturalnej, zachęcaj je do tworzenia wczesnych nawyków związanych z nauką i niech dba o to, by zachować równowagę między nauką a innymi zainteresowaniami. Niech podejdzie do swojego umysłu jak do narzędzia, które zbuduje dla niego wspaniałą przyszłość. Ty musisz być dla dziecka w tym wszystkim absolutnym wsparciem!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>