Bambus versus jedwab – którą pościel wybierzesz?

ta praca kocKażdy, kto zastanawia się, jakie tkaniny na pościel wybrać, poważnie myśli o jakości snu, a ten artykuł spróbuje rozwiązać ten problem, omawiając zalety i wady dwóch najbardziej popularnych tkanin. Jedwab i bambus.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, że obie tkaniny są uważane za luksusowe pościele i będą znaczną poprawą w stosunku do każdej serii pościeli poza nimi.

Luksusowa pościel to fantastyczna inwestycja dla kogoś, kto stara się uzyskać lepszą jakość snu. Jakość pościeli, na której śpisz, może mieć tak samo duży wpływ na sen, jak kupowany materac. Posiadanie prześcieradeł, które są chłodne i wygodne przez całą noc, może znacznie zmniejszyć szanse na nocne poty i inne niewygodne scenariusze spania.

Komfort

Na pierwszy rzut oka jedwab może wydawać się wygodniejszą opcją, ponieważ jest „jedwabisty” i gładki. Rzeczywistość jest taka, że ​​jedwab może stać się zbyt śliski, a ciasny splot może uniemożliwić dobry przepływ powietrza i możesz obudzić się – ale to zależne jest od indywidualnych preferencji. Bambus jest materiałem bardziej oddychającym i pozwala na przepływ powietrza przez prześcieradła. Jeśli chodzi o miękkość, i bambus i jedwab są niezrównane i wielokrotnie porównywane do kaszmiru.

Trwałość

Bambus ma tę dodatkową zaletę, że staje się bardziej miękki przy każdym praniu. Jedwab zdobywa jednak punkt za utrzymanie swojego rozmiaru i nie kurczenie się podczas prania, podczas gdy bambus po wielu praniach się kurczy. Nie powinno to być wielkim problemem, ponieważ normalny cykl życia pościeli wygasa, zanim jakikolwiek defekt będzie miał znaczący wpływ na jakość snu.

Konserwacja

Jedwabne prześcieradła są delikatne i wymagają ostrożnego prania ręcznego specjalnym detergentem. Bambus? Wrzuć je do pralki i obserwuj, jak miękną przy każdym praniu.

Alergia

Zarówno jedwab, jak i bambus są:

  • hipoalergiczne

  • odporne na pleśń.

Bambus jest również odporny na grzyby i odprowadza wilgoć, co pozwala na zatrzymywanie mniej odpychających zapachów.

Koszt

Jedynym sposobem na obniżenie kosztu jedwabiu jest porównanie go z gorszą jakością jedwabnych prześcieradeł, w którym to przypadku utracone zostaną wszystkie zalety jedwabiu. Prawdziwe jedwabne poszewki mogą kosztować sporo, ale są zdecydowanie warte swojej ceny. Bambus jest tańszy, ale to jedwabne prześcieradła trwają dłużej i pozwalają ci kupić mniejszą ich ilość.

Kto wygrywa?

W tym pojedynku nie ma równych wygranych – część osób wybiera jedwab, inna część wybiera bambusa – każdy z całą pewnością znajdzie coś dla siebie, coś idealnie dopasowanego do własnych potrzeb. Nie możesz uzyskać wysokiej jakości snu, jeśli nie postarasz się właśnie o takie mądre i naprawdę dojrzałe podejście do tematu. Prześcieradła bambusowe są genialne, ale to poszwy z wysokiej jakości jedwabiu są chłodniejsze, bardziej miękkie i łatwiejsze w utrzymaniu niż prześcieradła z innych materiałów. Jak więc się oprzeć tej wysokiej jakości propozycji, jeśli jest tak doskonała pod każdym względem?

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>