Jaki typ stempla wybrać?

stamp-1415724_640Obecnie na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele rodzajów pieczątek i stempli. Wybór odpowiedniego modelu może więc być problematyczny. Istnieje sporo zróżnicowanych zastosować pieczęci, które różnią się jeszcze budową oraz kształtem. Jeżeli podbijasz dziennie naprawdę dużo dokumentów, zamówienie drewnianej pieczątki może być złym wyborem ze względu na to, że jakość odbicia nigdy nie będzie taka sama. Zależy ona w tym przypadku od siły nacisku, moc natuszowania stempla czy precyzji przyłożenia się do odbicia pieczątki. Warto więc zdecydować się wtedy na obudowę automatyczną, która charakteryzuje się prostotą, powtarzalnością i precyzją.

Pieczątka automatyczna

W tych pieczątkach proces tuszowania odbicia zachodzi mechanicznie wewnątrz budowy. Nie musimy więc posiadać dodatkowej poduszki z tuszem. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie najczęściej zamawiany rodzaj pieczątek. Dzieje się tak ze względu na to, że ich użytkowanie ma dużo zalet. Odbicie praktycznie za każdym razem jest identyczne, charakteryzują się prostą obsługą oraz są czyste w użytkowaniu. Nie wymagają one kontaktu z tuszem. Występują one w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Dlatego z pewnością każdy przedsiębiorca znajdzie coś odpowiedniego dla siebie czy swoich pracowników.

Pieczątka kieszonkowa

Ten rodzaj pieczątek jest przeznaczony dla osób mobilnych, którzy muszą mieć ją zawsze przy sobie. Firmy oferujące pieczątki oferują różne rodzaje stempli, które często używane są przez lekarzy, jednak swoje zastosowanie znajdują również w innych grupach zawodowych. Jeżeli jesteś przedstawicielem handlowym albo po prostu pracujesz często w terenie, taki wybór będzie z pewnością dla Ciebie.

Pieczątka drewniana

Jest to tradycyjna pieczątka na kołku wykonanym z drewna. Obecnie coraz rzadziej ludzie decydują się na to rozwiązanie, chociaż nadal jest to godny uwagi rodzaj pieczątki. Warto pamiętać, że przy każdym użyciu potrzebna nam będzie zewnętrzna poduszka z tuszem. Swoje zastosowanie znajduje w sytuacjach, gdzie potrzebne są duże albo nietypowe pieczątki. Często spotkamy je w księgowości lub przy organizowaniu ślubów. Jeżeli szukasz ozdobnej pieczątki, warto zastanowić się nad jej drewnianą wersją. Świetne wykonane pieczątki znajdziesz na tej stronie https://www.maxonline.pl/stemple-drewniane.

Pieczątka metalowa

Takie pieczątki posiadają bardzo wytrzymałe obudowy. Wykonane są one oczywiście z metalu lub są wzmocnione przez metalowy rdzeń. Swoje zastosowanie znajdują w sytuacjach, kiedy zależy nam na wysokiej jakości odbicia, wytrzymałości przez lata i profesjonalizmie. Charakteryzują się wygodnym użytkowaniem. Najczęściej spotyka się je w miejscach, gdzie są bardzo często używane. Do takich miejsc zaliczamy biura księgowe, szpitale, korporacje czy banki. Dzięki swoim imponującym rozmiarze i świetnym wyglądzie sprawimy, że będziemy postrzegani jako profesjonaliści. Można więc je spotkać również u radców prawnych, adwokatów oraz lekarzy.

Wybór odpowiedniej pieczątki będzie więc zależeć od tego, w jakim celu będziemy ją użytkować. Każdy stempel posiada swoje wady i zalety, dlatego powinniśmy przed jego zamówieniem dobrze się zastanowić, czego tak naprawdę potrzebujemy. Świetnym rozwiązaniem mogą być pieczątki automatyczne, ponieważ są bardzo uniwersalne i proste w obsłudze jednak, jeśli zależy nam na ciekawym i ozdobnym odbiciu, warto zdecydować się na stempel drewniany.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>