Jaki rodzaj ekspresu do kawy sprawdzi się w biurze?

tyler-nix-YVdhzpHD7E8-unsplashWybierając odpowiedni ekspres do kawy do biura, warto wziąć pod uwagę różne modele. Jakie z nich najlepiej sprawdzą się dla pracowników? Porównujemy ze sobą trzy najpopularniejsze rodzaje ekspresów: przelewowy, kapsułkowy i ciśnieniowy.

 

Dobry ekspres biurowy – czym powinien się cechować?

W sprzedaży znajduje się wiele różnych rodzajów ekspresów do kawy. Wybrane z nich rekomendowane są do użycia w domu, natomiast inne sprawdzają się w biurach.

 

Dobry ekspres do kawy przeznaczony do biura powinien przede wszystkim cechować się prostą obsługą, powinien być wydajny, a także parzyć wyśmienitą kawę. Jaki ekspres sprawdzi się w tej roli najlepiej?

 

Sprawdź zalety i wady trzech najpopularniejszych ekspresów do kawy w biurach:

  • ekspresy przelewowe do biura
  • ekspresy kapsułkowe do biura
  • ekspresy ciśnieniowe do biura

 

Ekspresy przelewowe do biura

To niedrogie urządzenia, które parzą kawę za pomocą specjalnych filtrów, w których umieszcza się kawę. Przez kawę w filtrze przesączana jest gorąca woda. Gotowy napar umieszczany jest w dzbanku. Dzbanek często jest też ustawiony na podgrzewanej płycie, która podtrzymuje ciepło naparu.

 

Takie ekspresy najlepiej sprawdzają się w małych biurach, gdy korzysta z nich maksymalnie do 3-4 osób. Parzą także tylko jeden typ kawy.

 

Ekspresy kapsułkowe do biura

Większe możliwości w przygotowywaniu różnych rodzajów kawy daje ekspres kapsułkowy. To urządzenie, które parzy kawę z kapsułek. Do wyboru jest ich bardzo dużo, dlatego można dopasować je indywidualnie do swojego gustu, więc każdy z pracowników znajdzie coś dla siebie.

 

Minusem ekspresów kapsułkowych jest głównie ich wysoka cena użytkowania – kapsułek.

 

Ekspresy ciśnieniowe do biura

Do biur chętnie wybierane są także ekspresy ciśnieniowe, w tym ekspresy automatyczne, na przykład jak expresy Saeco i innych renomowanych marek.

 

Tego typu ekspresy automatycznie przygotowują wyśmienitą kawę ze świeżo zmielonych ziaren, z dodatkiem spienionego mleka. Są przy tym bardzo proste w obsłudze, dlatego doskonale sprawdzają się w biurach.

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>