Jaka stylizacja w pracy pasuje do Ciebie?

2_7

Każda praca rządzi się swoimi prawami, które dotyczą także stroju. Część z zawodów nie wymaga specjalnego stroju, część zakładów pracy oferuje gotowe uniformy swoim pracownikom, jednak są też takie miejsca pracy, które zostawiają pracownikom pewną dowolność, w ramach niepisanego dress code panującego w danym zawodzie. Dzisiaj przyjrzymy się pracownikom pracującym w biurze oraz ich codziennym możliwościom ubioru do pracy.

Jaki strój do biura?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że praca w biurze niejako wymaga eleganckiego i formalnego stroju. Nie zaleca się, aby pracownicy biurowi przychodzili ubrani w stroje sportowe, gdyż nie jest to dobrze widziane w biurach czy korporacjach. Jakie możliwości ubioru mają kobiety pracujące w zawodach biurowych?

Z pewnością możliwości na elegancki i wygodny zarazem strój mają całkiem sporo, z pewnością więcej od kolegów z branży. Jednolite garsonki odeszły powoli do lamusa, a na ich miejsce weszły nowoczesne spódnice, które można dopasować do niebanalnych bluzek i klasycznych żakietów (godną uwagi jest sukienka tulip Motive & More). Dobrym rozwiązaniem jest również eleganckie, ponadczasowe spodnium, czyli garsonka ze spodniami zastępującymi spódnicę. W damskich szafach zagościły również garnitury- są stylizowane na podstawie męskich wzorców, jednak posiadają typowo kobiece detale, takie jak wcięcie w talii i odpowiednie wyprofilowanie, a także drobne kobiece akcenty, jak chociażby ciekawa wzorzysta podszewka żakietu. Ważne jest, aby strój był elegancki, nie za ciężki oraz współgrał z resztą wyglądu, czyli schludnym uczesaniem i delikatnym makijażem.

Mężczyźni, chociaż mają nieco mniej wariantów stroju do pracy niż kobiety, również mogą zaszaleć ze strojem w biurowej pracy. Oprócz klasycznych garniturów mężczyźni mogą przemycić do swoich strojów bardziej sportowe elementy. Ważne jest jednak, aby te sportowe części odzieży nie zdominowały stroju, który przestanie być elegancki, co jest ważne w biurze. Mężczyźni mogą się więc zdecydować na nieco bardziej swobodne spodnie połączone z marynarką, podkoszulek w zamian za koszulę czy mniej eleganckie buty.

Strój do pracy, a własny styl

Nie każdy lubi elegancki strój na co dzień, dlatego też strój do pracy w biurze może okazać się wyzwaniem. Osoba ceniąca sobie swobodę w stroju do pracy ma możliwość miksowania krojów i wyglądu samych ubrań w taki sposób, aby wyglądać elegancko i jednocześnie czuć się swobodnie. Na szczęście przestrzeń biurowa nieco rozluźniła pracowniczy dress code, dzięki czemu sami pracownicy biurowi mają szansę na dowolność w strojach do pracy i przemycanie własnych akcentów do codziennego wyglądu.

Nie wszyscy jednak czują się pewnie w dowolnym dopasowywaniu stroju do pracy. Żeby nie przesadzić ze strojem do pracy warto jest postawić na bezpieczną klasykę, dzięki czemu będziemy wyglądać elegancko i jednocześnie będziemy dobrze się czuć. Na szczęście praca w biurze pozwala pracownikom na elegancki wygląd i swobodne samopoczucie w pracy, a strój może w pełni oddać zarówno nasze stanowisko pracy, jak i własny charakter pracowników.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>