Jak wygląda echo u dzieci?

hospital-1706646_640Echo serca warszawa https://usg-warszawa.pl/echo-serca/

jest jedną z metod badania struktur serca i zakresu jego funkcjonowania. Pozwala na uzyskanie dokładnego obrazu serca dziecka, a także na wykrycie ewentualnych nieprawidłowości, które się w jego obrębie pojawiają. Fale dźwiękowe przenikają do wnętrza klatki piersiowej dziecka i ukazują na ekranie obraz, który można poddać specjalistycznej analizie. Lekarz na tej podstawie może zdiagnozować, co jest przyczyną występowania problemów u dziecka. Badanie jest całkowicie bezpieczne, nieinwazyjne, dlatego nie trzeba martwić się o wystąpienie jakichkolwiek problemów u dziecka.

Kiedy zalecane jest echo serca u dziecka?

Jeżeli podczas zwykłego badania lekarz wykryje jakieś nieprawidłowości w funkcjonowaniu serca dziecka podczas badania stetoskopem, będzie na pewno chciał zlecić echo serca warszawa. Nieprawidłowości mogą polegać na nieprawidłowym biciu serca, a także na wystąpieniu szmerów. Oczywiście nie każdy szmer musi oznaczać patologiczną zmianę, ale zawsze należy wszystko dokładnie sprawdzić, dla bezpieczeństwa i zdrowia dziecka. Czasem również pojawiają się u dzieci takie dolegliwości, jak duszności, szybkie męczenie się, zawroty głowy i nudności. To są wszystkie objawy, które mogą skłonić lekarza do tego, aby wysłać dziecko na echo serca warszawa. Żadnych dolegliwości u dziecka nie należy lekceważyć, ponieważ mogą być początkiem poważnej choroby. Jeżeli lekarz podejrzewa zaburzenia serca, należy wykonać wszystkie badania jakie zalecił.

Jak przygotować dziecko do badania echa serca?

Warto wytłumaczyć dziecku, jak będzie wyglądało badania, aby się go nie obawiało. Dzięki temu wiązało się będzie ze znacznie mniejszym stresem. To, w jaki sposób opowiesz o badaniu, w dużej mierze zależy od wieku dziecka. Oczywiście nie należy wchodzić w jakieś szczegóły, ale warto przedstawić obraz całej sytuacji, co będzie dziecku robione. Na pewno nie należy jako rodzic obawiać się tego badania u dziecka, ponieważ wszystko jest robione dla jego zdrowia. Zresztą samo badanie jest bezpieczne i nieinwazyjne.

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>