Jak wybrać dobry narożnik do salonu – praktyczne porady

home-1622401_640Narożnik stał się chyba najbardziej popularnym rozwiązaniem zarówno współczesnych jak i tych bardziej klasycznych salonów. Coraz częściej narożniki zastępują nam wersalki czy kanapy. Nic dziwnego, gdyż są one niezwykle funkcjonalne i wygodne – i jednocześnie dekoracyjne. Istnieje bowiem wiele różnych rodzajów narożników, dzięki czemu skutecznie możemy wpasować narożnik pod konkretny styl naszego salonu. W poniższym artykule poznasz główne zasady wyboru dobrego narożnika do salonu.

Twoje oczekiwania

Najważniejsze są tutaj przede wszystkim Twoje oczekiwania. Przed zakupem dokładnie przemyśl to – czego oczekujesz od swojego narożnika. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę nasz budżet na zakupy. W późniejszym etapie zastanów się nad funkcjonalnością swojego rozwiązania. Do dyspozycji mamy między innymi narożniki z funkcją spania, pojemnikiem na pościel, wygodnymi zagłówkami. Jeżeli liczy się jednak dla Ciebie bardziej kwestia estetyki – wówczas wybieraj opcje dopasowane pod swój styl salonu.

Wielkość narożnika

Podstawowym kryterium wyboru narożnika jest jego wielkość. Aby był on jak najbardziej praktyczny i funkcjonalny – jego wymiary muszą być dopasowane idealnie. Zastanów się, ile osób może korzystać z niego jednocześnie. Warto zmierzyć również długość narożnika. Nie można tutaj również przesadzać. Mając do dyspozycji niewielkie metraż – zbyt duży narożnik może skutecznie przytłaczać przestrzeń, lub wręcz utrudniać przemieszczanie się.

Style narożników

Styl samego narożnika jest również bardzo ważny. Przede wszystkim – jeżeli zależy nam na estetycznym i funkcjonalnym rozwiązaniu – nie możemy wybierać przesadnie tanich opcji. Wówczas słabsze jakościowo materiały nie będą dla nas satysfakcjonujące, a same elementy narożnika mogą bardzo szybko się eksploatować. Dobry narożnik musi przede wszystkim świetne współgrać z resztą salonu. Dlatego narożniki dobrze prezentują się z drewnianą podłogą i płytkami. Warto zadbać o to, by na ścianie ukazały się kamienne dekoracje, a światło było jak najbardziej komfortowe. Sprawdź ten ciekawy narożnik rozkładany.

Jaki materiał do obicia wybrać?

Odpowiednie obicia narożnika ma wpływ przede wszystkim na łatwość konserwacji takiego mebla, jak i jego żywotność. Dlatego obicie musi być odpowiednio trwałe, aby jak najlepiej umożliwiało czyszczenie jego powierzchni. Na całe szczęście, dzisiejsze rozwiązania oferują mnóstwo opcji, które jak najbardziej sprawdzają się w rzeczywistości. Współczesne wykończenia długo zachowują swój oryginalny kolor, nie mechacą się, nie prują, są łatwe do czyszczenia i pielęgnacji. Jeżeli kupujemy narożnik to pamiętaj, że nie jest to inwestycja na rok czy dwa. Dobry jakościowo narożnik potrafi nam posłużyć przez wiele długich lat. Dlatego postaraj się nie oszczędzać zbyt przesadnie.

Jak wybrać dobry narożnik?

Podsumowując wszystkie poprzednie punkty – dobry narożnik to taki, który spełnia nasze oczekiwania. Warto zadbać o to, aby narożnik był dla nas jak najbardziej funkcjonalny. Nie może nadmiernie przytłaczać, ani utrudniać ruchu. Jednocześnie warto zadbać o to, aby odpowiednio współgrał z naszą aranżacją salonu. Jeżeli zadbasz o te wszystkie punkty – wówczas zwróć uwagę na cenę!

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>