Jak ułatwić sobie powrót z urlopu?

blank-composition-data-373076Powrót do pracy po dłuższym urlopie jest stresującą perspektywą. Często w ostatnie wolne dni sen z powiek spędzają myśli o czekających w biurze obowiązkach i niepokój o stan Twoich zadań. Są sposoby, które pozwalają zminimalizować nerwy związane z końcem urlopu. Najistotniejsze jest odpowiednie przygotowanie przed rozpoczęciem wypoczynku. Dzięki temu będziesz cieszyć się wolnym czasem aż do ostatniego dnia.

Znajdź zaufanego zastępcę

Podstawą spokoju ducha w czasie urlopu jest zaufana osoba, która na czas Twojej nieobecności zastąpi Cię w pracy. Dzięki temu zyskasz pewność, że ktoś trzyma pieczę nad Twoimi zadaniami i klientami. Warto dokładnie wprowadzić zastępcę w sprawy, nad którymi będzie czuwał. Przedyskutuj temat zastępstwa z przełożonym i ustal, w jakim zakresie będzie ono przebiegać.

Zakończ jak najwięcej spraw

Przed urlopem postaraj się dopilnować zamknięcia tylu zadań, ile tylko zdołasz. Dzięki temu bez problemu znajdziesz zastępcę, gdy po raz kolejny wybierzesz się na urlop. W przeciwnym razie szybko rozniesie się w biurze informacja o tym, że nie warto Cię zastępować, bo przysparza to wielu problemów i kosztuje zbyt wiele własnego czasu pracy.

Uporządkuj swoje otoczenie

W ostatni dzień przed urlopem znajdź czas, by uporządkować swoje rzeczy. Powyrzucaj niepotrzebne już przedmioty, sprawdź czy w szufladzie nie psuje się zachowana na czarną godzinę przekąska. Poukładaj dokumenty tak, by Twój zastępca z łatwością się w nich odnalazł. Z pewnością docenisz te starania, gdy wrócisz do pracy. Znacznie milej usiąść wtedy przy uporządkowanym biurku niż wpaść prosto w stertę porzuconych w nieładzie rzeczy.

Zrób listę spraw, którymi zajmiesz się po powrocie

Dobrym pomysłem jest napisanie listy spraw, którymi w pierwszej kolejności zajmiesz się po powrocie z wakacji. Dzięki temu w pierwszym dniu po urlopie nie będziesz zastanawiał się, w co włożyć ręce i od jakiej czynności zacząć. To znacznie ułatwi ponowne wejście w rytm pracy.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>