Jak skutecznie zintegrować pracowników?

quady-bartbo-agencja-eventowa-14

Działania integracyjne są niezbędne, jeśli chcesz pracowników, którzy wiedzą, jak skutecznie i efektywnie pracować razem dla osiągnięcia wspólnego celu. Początkowo działania te mogą wydawać się głupie i można się zastanawiać, w jaki sposób mogą przyczynić się do efektywności firmy. Ale faktem jest, że działania integracyjne są skonfigurowane do tego, by scalić zespół i zadbać o wyostrzenie umiejętności komunikacyjnych i grupowych.

Na przykład, jedna z opcji na team building jest nazywana studnią artezyjską. W tej grze każdy musi wspólnie z zespołem planować, komunikować się jasno i współpracować, aby osiągnąć sukces.

Więcej informacji na temat budowania zespołu

Imprezy integracyjne mogą być organizowane jako kilka dni lub mogą nastąpić w jednym, zaplanowanym terminie. Działania integracyjne mogą być również włączone do innych zdarzeń korporacyjnych, takich jak spotkania, szkolenia i konferencje, warsztaty i seminaria, jako sposób na integrację zespołu kiedy tylko jest to możliwe. Nawet w trakcie poważnych spotkań projektowych niektóre rodzaje działalności zespołu budynków mogą być stosowane po to, aby pomóc zespołowi rozpocząć proces rozwiązywania problemów i wprowadzenia nowych stylów myślenia.

Zajęcia integracyjne, które sprawiają, że zespół się integruje to cała gama różnorakich gier i quizów. Agencje zajmujące się organizacją takich gier i imprez profesjonalnie, takie jak http://bartbo.pl/ potwierdzają, że eventy tego rodzaju lepiej niż wszystko inne pomagają wprowadzać do firmy nowe pomysły i integrować grupę.

Przy wyborze sposobu na team building, wybierz grę lub wydarzenie, które będzie odpowiednie i przyjemne dla wszystkich uczestników. Trzeba pomyśleć o tym jak w ich ramach pracownicy mogą nauczyć się nowych umiejętności lub ulepszyć te już posiadane, a co najważniejsze, czy są w stanie przez dane wydarzenie bądź ćwiczenia poprawić wyniki pracy zespołowej.

Team building

Istnieją inne rodzaje ćwiczeń integracyjnych, j które różnią się od zwykłych i bardziej popularnych, ale powinny być brane pod uwagę jako opcja, zwłaszcza jeśli zespół wymaga czegoś więcej niż tylko budowania zespołu. Może to być coś bardziej rozrywkowego, jak wyjazd na paintballa czy quady. Czasem grupa pracowników po prostu nie jest w stanie dobrze dobrze współpracować, a może to być spowodowane całą gamą czynników przyczyniających się do stresów w pracy. Powyższe aktywności pozwalają na pozbycie się napięcia i stresów w przyjazny dla wszystkich sposób. Najważniejsze jest zbadanie i określenie konkretnych potrzeb firmy – bo tylko na tej postawie można mądrze wybrać aktywność która będzie idealna do integracji właśnie takiego, a nie innego zespołu.. Jeśli każdy z pracowników w firmie będzie dobrze współpracować z innymi pracownikami – to wtedy i tylko wtedy można osiągnąć pożądane rezultaty.

Najlepiej więc zgłosić się po pomoc do profesjonalnych agencji – znawców organizowania imprez integracyjnych, gdyż oni oferują doskonałe opcje gier, zabaw i imprez integracyjnych i obsługę innych wydarzeń korporacyjnych w naprawdę dobrych cenach.

Opracowano wspólnie z firmą bartbo.pl organizującą imprezy integracyjne dla firm.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

2 komentarzy

  1. Rimanos pisze:

    jeżeli macie nową załogę w firmie to przyznam z autopsji, że taka impreza integracyjna naprawdę potrafi działać cuda. Pracownicy się integrują ze sobą jak dzieci w piaskownicy :) Wspólne cele, narzędzia, zdobycze. My jeździmy z firmą http://www.aplanet.pl/ na tego typu eventy. Zawsze są jaja i świetna zabawa.

  2. Sara pisze:

    Z doświadczenia wiem, że lepiej nie łączyć wyjazdów szkoleniowych z imprezami integracyjnymi. Wszyscy lepiej się bawią, gdy nie spoczywają nad nimi obowiązki. :-) Na dodatek najlepszaimpreza.pl zawsze zadba o to, aby wyjazd firmowy nie był nudny! :-D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>