Jak przetrwać okres poszukiwania zatrudnienia?

business-computer-connection-2265488Czas bez pracy jest wyjątkowo trudny i może przysporzyć Ci stresu. Bardzo łatwo jest stracić zapał, gdy poszukiwania nieco się przeciągają ,a rozmowa o pracę, którą niedawno odbyłeś nie przyniosła oczekiwanych efektów. Jak podejść do poszukiwania nowego miejsca pracy, by oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu?

Uświadom sobie, że proces poszukiwań potrwa

Od samego początku okresu szukania pracy nastaw się, że jest to proces długotrwały. Oczywiście zdarzają się osoby, które już na pierwszej rozmowie kwalifikacyjnej otrzymają propozycję zatrudnienia, jednak są to raczej wyjątkowe sytuacje niż reguła. Jeśli przygotujesz się na dłuższe poszukiwania, będziesz bardziej odporny na frustrację i zniecierpliwienie pojawiające się, gdy przez dłuższy czas Twój telefon będzie milczał, a nowa oferta nie pojawi się szybko na horyzoncie.

Zadbaj o dobre samopoczucie

Dobre nastawienie z pewnością będzie Ci pomocne w czasie poszukiwania pracy. Nie ma sensu każdego dnia rozpamiętywać swoich niepowodzeń w tym zakresie. Podchodź do sprawy raczej w taki sposób, że każdy kolejny dzień zbliża Cię do tego, w którym w końcu otrzymasz wymarzoną propozycję. Wolny czas wykorzystaj na robienie czegoś, co sprawia Ci przyjemność, spotkania ze znajomymi, aktywność fizyczną. To naprawdę bardzo istotne, byś dbał o swoje dobre nastawienie w tym trudnym czasie.

Trzymaj się planu

Ustal sobie plan działania i konsekwentnie się go trzymaj. Na wiele rzeczy, np. decyzję rekrutera, nie masz realnego wpływu. Jednak to, w jaki sposób podejdziesz do szukania pracy, zależy wyłącznie od Ciebie. Postępowanie zgodnie z planem sprawi, że będziesz czuł satysfakcję z dobrze wykonanego zadania. Możesz np. założyć sobie stałą godzinę, w jakiej każdego dnia będziesz siadał, by przejrzeć nowe ogłoszenia na Pracuj.pl. Dobrym pomysłem jest znajdowanie codziennie przynajmniej jednej firmy, do której wyślesz CV, nawet jeśli nie umieściła ona ogłoszenia rekrutacyjnego na popularnych stronach.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>