Jak obrać satysfakcjonującą ścieżkę kariery?

success-2697951_640By praca była nie tylko dobrze płatna, lecz również satysfakcjonująca, warto obrać odpowiednią ścieżkę kariery. Warto ją określić już przed pierwszym zatrudnieniem, gdyż w ten sposób będziemy mieli szansę na brak rozczarowania zastanymi warunkami zatrudnienia. Oto kilka wskazówek, jaką ścieżkę kariery obrać, aby była ona satysfakcjonująca.

Zainteresowania i pasje

To właśnie z zainteresowań i pasji pochodzi największa satysfakcja podczas pracy. Możliwości zarobku przy jednoczesnym samorozwoju to niestety bardzo ciężki stan do osiągnięcia. Warto więc zastanowić się nad znalezioną przez nas, np. na portalu Pracuj.pl, ofertą pracy pod kątem tego, w jaki sposób jest ona zgodna z naszymi zainteresowaniami. Ponadto, w ten sam sposób powinniśmy również rozwijać się pod względem intelektualnym, łącząc pasje z wykształceniem, a następnie kompetencjami pracowniczymi.

Lokalizacja miejsca pracy

Jeśli nie jesteś rannym ptaszkiem, a wszelkie obowiązki najchętniej wypełniałbyś z poziomu kanapy, to doskonałym rozwiązaniem będzie praca zdalna. W ten właśnie sposób powinniśmy dostosowywać lokalizację miejsca pracy do własnych upodobań. Niemniej, musimy pamiętać, iż najwięcej ofert pracy znajdziemy w dużych ośrodkach miejskich. Dotyczy to zwłaszcza stanowisk eksperckich i specjalistycznych. Ponadto, wybór miejsca pracy powinien być uzależniony od możliwości, jakie mamy w kwestii zatrudnienia w danej branży. Jeśli jesteśmy np. wykładowcą, najlepszą decyzją będzie wyjazd do jednego z miast akademickich np. Wrocławia lub Warszawy.

Styl pracy

Od stylu pracy uzależnionych jest większość ścieżek kariery, gdyż to właśnie specyfika danej firmy odpowiada w dużym stopniu za satysfakcję z zatrudnienia. Istnieją bowiem stanowiska pracy wymuszające ciągłe podróże, które nie każdy lubi. Można się jednak spotkać z odwrotną sytuacją, kiedy w danym zakładzie panuje kilkuzmianowy system pracy w jednym miejscu.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>