Jak nawigacja samochodowa może pomóc twojej firmie?

nawigacja-dla-firm

Nawigacje samochodowe to niezastąpione narzędzia, pomocne dla wszystkich, którzy odbywają regularne podróże służbowe. Chyba nie sposób sobie wyobrazić firmy transportowej, nie korzystającej z tego udogodnienia. Ale niezależnie od tego, jaką branżą się zajmujemy, nawigacja może okazać się niezwykle pomocna. Osoby zarządzające przedsiębiorstwem, a także przedstawiciele handlowi, często muszą odbywać wyjazdy służbowe. Chcąc dobrze wykorzystać czas i dotrzeć na miejsce bez niepotrzebnych komplikacji, warto wykorzystać więc to urządzenie. Dostępne na rynku modele zapewniają szereg przydatnych funkcji, takich jak regularne aktualizacje map czy informowanie o pojawiających się zagrożeniach na drodze.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając sprzęt?

Nawigacja GPS powinna być urządzeniem niezawodnym. Choć z reguły możemy podłączyć ją do ładowarki w samochodzie, warto mimo wszystko zdecydować się na urządzenie o długim czasie pracy na jednym ładowaniu. Jeśli nawigacji będziemy używać wyłącznie w samochodzie, jej waga i wielkość nie mają większego znaczenia. Natomiast jako nawigacje wykorzystywane w ruchu pieszym, zwykle stosuje się lekkie urządzenia 5-calowe. Najistotniejsze czynniki przy doborze sprzętu to jakość zainstalowanych map oraz dodatkowe funkcje, takie jak IQ Routes czy TMT.

Wśród nawigacji godnych polecenia do rozwiązań biznesowych, można wymienić popularną LARK Freebird 50. 9 BT. Jej cena nie jest zbyt wygórowana, zapłacimy bowiem niecałe 230 zł. Sprzęt został wyposażony przy tym w wiele przydatnych funkcji. Dodatki, takie jak wbudowany odbiornik FM, możliwość wyświetlania filmów, regularne aktualizacje map, odbiornik Bluetooth czy obsługa kart microSD, już wiele osób przekonały, że warto korzystać z tego urządzenia.

Poszukując nieco bardziej zaawansowanego sprzętu, warto sięgnąć po nawigację TOMTOM GO 500 EU. Jest to solidnie wykonane urządzenie, z 5-calowym ekranem oraz mnóstwem przydatnych funkcji. Produkt został wyposażony w technologię IQ Routes. Oznacza to, że w inteligentny sposób potrafi on wskazać najszybszą możliwą trasę, korzystając z danych o rzeczywistym czasie podróży, dostarczanych przez milionów użytkowników systemu. Informacje te są regularnie aktualizowane. Stosowanie tego rozwiązania w firmie, pozwala znacznie ograniczyć czas przeznaczany na dojazdy. Nawigacja posiada również odbiornik TMC, a więc urządzenie pozwalające odbierać informacje o zakłóceniach w ruchu nadawane drogą radiową. W ten prosty sposób możemy więc uniknąć korków, czy ominąć miejsca, gdzie ruch jest utrudniony z powodu wypadku. Funkcję TMC możemy użyć również podczas wyszukiwania najlepszej trasy. Produkt został wyposażony także w łączność Bluetooth i możliwość wyświetlania map w trybie 3D. Cena to 917 zł.

System operacyjny i wybór map

Na rynku dostępne są również urządzenia z odblokowanym systemem operacyjnym oraz możliwością zainstalowania dowolnych map. Choć decydując się na to rozwiązanie, zmuszeni jesteśmy ponieść większy wydatek, wynikają z niego także wymierne korzyści. Możemy zainstalować najodpowiedniejsze mapy, a w razie konieczności zmienić oprogramowanie. Jest to najlepszy wybór dla osób poszukujących najdokładniejszych map oraz mających specyficzne wymagania. Warto w tym wypadku zainstalować doskonale zaprojektowane i czytelne oprogramowanie o nazwie “Auto Mapa“.

Jak nawigacja samochodowa może pomóc twojej firmie?

Nawigacje samochodowe to najłatwiejszy i najszybszy sposób zarządzania logistyką transportu w firmie. Wystarczy wpisać odpowiedni adres, a nasze urządzenie wskaże dokładny czas dojazdu i najlepszą trasę. Mapy zainstalowane na dostępnych urządzeniach obejmują swym zasięgiem całą Europę. Bez obaw możemy więc planować zagraniczną podróż biznesową. Nawigacje pozwalają nam również szybko reagować na zmieniające się okoliczności. Nawet, jeśli wiadomość o pilnym spotkaniu otrzymamy będąc w podróży, łatwo możemy dotrzeć w odpowiednie miejsce. Szybkie zjawienie się w odpowiednim miejscu niejednokrotnie może się przyczynić do wynegocjowania korzystnych warunków, a w konsekwencji większych sukcesów firmy. Można więc zaryzykować twierdzenie, że bez urządzeń nawigacyjnych, nie da się obecnie prowadzić profesjonalnej, dobrze prosperującej działalności.

Porady dotyczące nawigacji samochodowej dostarczył nam sklep zajmujący się sprzedażą urządzeń nawigacyjnych techsat24.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Powiązane tematycznie artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>