Instruktor nurkowania – licencje, praca, zarobki

bg-dive-instructor

Któż z nas nie chciałby mieć ciekawej pracy, tym bardziej, że przecież spędzamy w niej większą część dnia. Niektórzy i nocy. Instruktor nurkowania to taki zawód, którego na pewno pozazdroszczą nam znajomi.Oczywiście, nie jest to tzw. „lajcik”. To zawód odpowiedzialny za zdrowie i życie człowieka.

Wbrew pozorom, kontakt z wodą to, nie tylko możliwość utonięcia

Można się zachłysnąć, zapaść w śpiączkę i być może obudzić po kilkunastu latach, kiedy już nic nie będzie takie samo. Instruktor nurkowania, oprócz samej nauki, ma chronić kursanta przed takimi, nieprzyjemnymi i niebezpiecznymi zdarzeniami. W naszych rzekach nie ma drapieżników, więc raczej nie grozi nam przypadkowe pożarcie przez w/w. No, chyba, że szczupak złapie nas za nogę, albo pomiędzy żebrami prześlizgnie się węgorz. Możemy też szkolić się na zwykłym basenie, ale to chyba nie o to chodzi, prawda? Jednak nauka nurkowania nie musi odbywać się w Polsce. Można skorzystać z takiego kursu poza naszymi granicami, na „głębszych wodach”. Wtedy, to już różnorodność drapieżników może przyprawić nas o ból głowy. Ale od czego mamy instruktora? Kim w ogóle jest taki człowiek? A może my sami pragniemy kimś takim zostać? Zobaczmy, jak to zrobić.

Licencja, zarobki

Na pewno zarobki są adekwatne do wykonywanej pracy. Pracując np. w Egipcie, możemy zarobić od 800 do 1200 euro. Lepszych zarobków możemy się spodziewać na terenie Europy. Tutaj taki instruktor może otrzymać – oprócz stałej pensji – także prowizję od sprzedanego kursu. Poza tym baza nurkowa zapewni nam zakwaterowanie, co jest bardzo korzystne. Nie zostawią nas w potrzebie. Nie jest to nic wielkiego, ale zawsze dach nad głową. Będziemy mieszkać z innymi instruktorami we wspólnym pokoju. Nie ma się co dziwić, skoro jest to za darmo. O wyżywienie musimy postarać się sami. Aby dostać taką pracę, należy mieć licencję. Licencja to nic innego, jak dokument mówiący o tym, że mamy kurs, oraz postaraliśmy się o zdanie egzaminu.Niestety, nie każdy może brać udział w kursie nurkowania.

Zdrowie najważniejsze

Przede wszystkim trzeba posiadać dobre zdrowie, nie możemy być na nic chorzy przewlekle, lub zbyt nerwowi i niepewni, ponieważ może to zagrozić życiu naszych kursantów, oraz nas samych. Kursy są prowadzone bardzo intensywnie, dlatego jeśli kandydat odpowiednio wcześniej się przygotował, przynajmniej teoretycznie, ma duże szanse na pozytywny wynik końcowy. Jest wiele stopni i uprawnień nurkowych. Dla niezdecydowanych, czyli takich, którzy nie za bardzo wiedzą, czy ten zawód im się spodoba, można wykorzystać program TRY SCUBA. Jest to program dla niezdecydowanych. Jest jedno nurkowanie, poprzedzone wykładem na temat bezpieczeństwa, zasad nurkowania, sprzętu, oraz podwodnej komunikacji.

Zanim podejmiemy decyzję, czy zostać profesjonalnym nurkiem, warto zapoznać się z tym programem i potem zdecydować o ewentualnym trwaniu w naszej decyzji. Gdyby coś poszło nie tak, lub nagle byśmy chcieli zrezygnować, wtedy będzie łatwiej i przede wszystkim taniej dla nas samych.

Artykuł opracowano wspólnie z serwisem www.krutynia.com.pl

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

1 Komentarz

  1. Tomasz pisze:

    Podoba mi się opcja “TRY SCUBA”, bo pewnie wiele osób rezygnuje z tego powodu, że nie są pewni. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>