Idealny list motywacyjny – w jaki sposób zwrócić na siebie uwagę rekrutera?

312042_7f9e_2

W poszukiwaniu pracy największe znaczenie mają oczywiście nasze kwalifikacje i umiejętności, ale nie tylko. Ważny jest również wygląd naszych dokumentów aplikacyjnych. Jeśli na jedno stanowisko aplikuje kilkanaście czy kilkadziesiąt osób o podobnych kwalifikacjach zawodowych, z pewnością na rozmowę kwalifikacyjną zostaną zaproszone te osoby, których dokumenty aplikacyjne wyróżniają się spośród innych.

Najważniejszym dokumentem podczas ubiegania się o zatrudnienie jest CV, w którym zamieszczamy informacje o naszym wykształceniu, doświadczeniu zawodowym, kwalifikacjach czy dodatkowych umiejętnościach. Jednak równie ważny jest list motywacyjny, który przez wiele osób jest traktowany jako zło konieczne. Podczas gdy CV do każdej firmy można wysłać to samo, w przypadku listu motywacyjnego warto zadbać o to, by za każdym razem napisać go od nowa. Rekruterzy dosyć szybko wyłapią list motywacyjny wielokrotnego użytku, który wysyłany jest hurtowo do każdej firmy.

Przekonaj pracodawcę, że powinien wybrać właśnie Ciebie

W liście motywacyjnym musimy przekonać przyszłego pracodawcę, że jesteśmy idealnymi kandydatami na stanowisko, na które poszukuje on pracownika. Warto więc podkreślić wszystkie swoje umiejętności czy kwalifikacje, które są zgodne z tym, co napisał pracodawca w ogłoszeniu o pracę. Dobrym sposobem jest również wykazanie się znajomością firmy. Nie będzie to specjalnie trudne ani czasochłonne – wystarczy wejść na stronę internetową potencjalnego pracodawcy i zapoznać się z podstawowymi informacjami o przyszłym miejscu zatrudnienia. Z pewnością taki kandydat będzie lepiej widziany niż ktoś, kto nie zada sobie trudu, by sprawdzić, do jakiej konkretnie firmy składa dokumenty aplikacyjne.

Zadbaj o oprawę graficzną

Ciekawym rozwiązaniem, na które mogą sobie pozwolić przedstawiciele niektórych branż, jest stworzenie listu motywacyjnego z odpowiednią szatą graficzną. Dzięki temu już wizualnie będzie on się wyróżniał w tłumie. A w przypadku wielu stanowisk może okazać się również pewną formą prezentacji umiejętności. Największe pole do popisu mają tutaj graficy komputerowi, którzy poszukują nowego zatrudnienia. Wygląd ich listu motywacyjnego może bowiem w dużym stopniu pokazać jego umiejętności zawodowe.

Na bieżąco sprawdzaj portale ogłoszeniowe

Szukając nowego zatrudnienia warto nie tylko zadbać o właściwe dokumenty aplikacyjne, ale również nieustannie sprawdzać portale z ogłoszeniami o prace, w których nowe anonse pojawiają się praktycznie codziennie. Dzięki temu można być zawsze na bieżąco i najszybciej wysłać CV i list motywacyjny. W wielu firmach często pod uwagę brani są kandydaci, którzy najszybciej odpowiedzą na ogłoszenie. A niektóre firmy potrzebują pracowników praktycznie na już, dlatego odpowiadanie na ogłoszenie po tygodniu od jego ukazania może mijać się z celem, gdyż prawdopodobnie ktoś już dawno został zatrudniony. Na https://szukampracy.pl/ można znaleźć zawsze aktualne i sprawdzone ogłoszenia o pracę w różnych branżach i lokalizacjach. Dzięki prostej wyszukiwarce bez problemu można znaleźć takie ogłoszenia, które spełnią nasze oczekiwania i które będą pasowały do naszych kwalifikacji i umiejętności.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>