hushWork – małe pomieszczenie do bezpiecznej pracy w firmie

główne_hushwork-top-mobileKabiny akustyczne hushWork projektowano z myślą o tworzeniu w biurach specjalnych miejsc do pracy w ciszy i skupieniu. Dziś takie budki wygłuszające hałas generowany przez open space stanowią także doskonałe zabezpieczenie w kontekście ryzyka zarażenia się koronawirusem w biurze. 

Ta zupełnie osobna, niezależna przestrzeń zapewnia komfortowe warunki do pracy biurowej, ułatwia koncentrację na trudnych zadaniach i stanowi doskonałą izolację, ograniczając ewentualny transfer wirusa. W czasach pandemii hushWork i inne kabiny dźwiękoszczelne z rodziny Hush powinny być obowiązkowym elementem wyposażenia biura.

Kabiny hushWork w „pandemicznej aranżacji” biura

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami epidemiologicznymi, w każdej przestrzeni biurowej trzeba zadbać o odpowiednie ustawienie i odległość pomiędzy poszczególnymi stanowiskami pracy. Pracowników musi dzielić minimum półtora metra i nie powinni oni pracować zwróceni twarzami do siebie. W niektórych biurach da się to zorganizować poprzez zmianę układu biurek, bo na przykład ludzi jest niewiele, a przestrzeń do dyspozycji spora, ale w innych… niekoniecznie. Wszędzie tam, gdzie metraż jest niewielki lub wręcz przeciwnie – jest duże pomieszczenie typu open space, ale pracuje w nim wiele osób, zapewnienie pracownikom bezpiecznego dystansu w związku z COVID-19 jest bardzo trudne. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem mogą być budki akustyczne do biura

Rozwiążą one odwieczne problemy z hałasem i spadkiem efektywności pracy, który on powoduje, a do tego bezpiecznie odizolują od siebie pracowników. Przy wykorzystaniu kabin Hush nie trzeba przejmować się 150-centymetrowym dystansem, jaki musi obecnie dzielić każdego od każdego. Nie ma też znaczenia to, w którą stronę zwróceni są pracownicy – czy siedzą do siebie tyłem, bokiem czy przodem. Budka hushWork to osobne pomieszczenie do pracy dla jednej osoby – z biurkiem, krzesłem, półeczką, oświetleniem, zasilaniem.Tak jak zwykłe stanowisko pracy, tylko bardziej komfortowe, bo wyciszone i bezpieczne.

Fot. Komfortowe wnętrze kabiny hushWork – wygodna praca biurowa w bezpiecznych warunkach w czasie pandemii.

Czy jedna budka hushWork w biurze wystarczy?

„W idealnym świecie” każdy pracownik ma swój hushWork do dyspozycji w biurze i wszyscy są zadowoleni oraz zabezpieczeni przed koronawirusem w miejscu pracy. W realnym świecie to się niestety nie zdarza. Nie sposób bowiem wstawić do open space tyle kabin dźwiękoszczelnych, ile osób przebywa w pomieszczeniu, ale już kilka sztuk takich budek bardzo upraszcza sprawę, a nawet jedna… może skutecznie chronić czyjeś zdrowie.

Po pierwsze, hushWork łatwo dezynfekować, nie musi być więc on „zaklepany” na stałe tylko dla jednej osoby. Po drugie, w kabinach nie muszą pracować wszyscy. Jeśli siedzi tam połowa czy na przykład jedna trzecia składu, to także daje lepsze zabezpieczenie przed zarażaniem się, niż gdyby wszyscy mieli siedzieć przy biurkach. Po trzecie wreszcie, jeśli w danym biurze jest miejsce czy fundusz tylko na jedną budkę, warto w niej posadzić pracownika najbardziej zagrożonego koronawirusem – na przykład seniora czy inną osobę z grupy podwyższonego ryzyka (astmatycy, alergicy etc.).

Co warto wiedzieć o hushWork

Kabina przeznaczona jest dla jednej osoby. Nie zajmując w biurze dużo miejsca, ze względu na swoje kompaktowe wymiary (160×120 cm), gwarantuje jednocześnie komfortowe warunki do pracy przy komputerze. W środku mieści się ergonomiczne biurko i krzesło, jest miejsce na podręczne, potrzebne rzeczy, jakieś dokumenty, przybory czy kubek z kawą. Budka hushWork jest wentylowana, dobrze oświetlona i dźwiękoszczelna, co oznacza, że pracownikowi nie przeszkadza hałas z zewnątrz, a on – gdyby na przykład rozmawiał przez telefon, nie jest słyszalny przez innych. Wewnątrz jest wszystko, czego potrzeba standardowo do pracy biurowej: zasilanie elektryczne, połączenie z Internetem, gniazda do podłączania różnego rodzaju urządzeń. W kabinie można korzystać z prądu, podłączając laptop czy ładując sobie telefon. HushWork ma dwie przeszklone ściany, dzięki którym użytkownik budki nie ma klaustrofobicznych odczuć. Budki tego typu można ustawiać praktycznie w dowolnym miejscu w biurze – na środku open space lub przy ścianie. Warto pamiętać jedynie, aby nie stały on tuż przy oknie, jeżeli nie jest ono chronione przed słońcem szkłem selektywnym czy żaluzjami, bo wtedy w kabinie trudniej utrzymywać optymalną temperaturę. 

Chcesz wiedzieć więcej o hushWork lub sprawdzić, jak to rozwiązanie mogłoby funkcjonować w twojej firmie – skontaktuj się z nami, odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy aranżację z kabinami optymalną dla twojego biura.

undefined

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>