HIV i inne fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji

PrzechwytywaniePodczas gdy wielu mężczyzn boryka się z zaburzeniami erekcji, są one bardziej powszechne u mężczyzn żyjących z HIV. Mogą istnieć przyczyny fizyczne lub psychiczne lub częściej połączenie tych dwóch. Czynniki takie jak radzenie sobie z nową diagnozą, stygmatyzacja i lęk przed przeniesieniem wirusa HIV mogą wpływać na twoją zdolność do stawania się twardym lub pozostawania twardym. Fizyczne przyczyny mogą obejmować starszy wiek, cukrzycę, choroby serca, przyjmowanie niektórych rodzajów leków na HIV oraz czas ich przyjmowania.

Dobre samopoczucie seksualne jest ważną częścią ogólnego stanu zdrowia, a problemy w tym obszarze mogą mieć wpływ na to, jak się czujesz. Jeśli zmagasz się z zaburzeniami erekcji, możesz skorzystać z pomocy pracowników służby zdrowia i leków takich jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html. Problemy seksualne mogą również wskazywać, że istnieją inne obszary zdrowia fizycznego i psychicznego, którymi należy się zająć.

Co to są zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji (lub impotencja) mają miejsce, gdy nie można uzyskać lub utrzymać erekcji, która umożliwia uprawianie seksu.

Najnowsze wiadomości i badania dotyczące zdrowia seksualnego

Większość mężczyzn czasami nie może osiągnąć erekcji, być może spowodowanej nadmiernym piciem alkoholu, używaniem narkotyków rekreacyjnych, niepokojem lub zmęczeniem. Sporadyczne problemy niekoniecznie są powodem do niepokoju, ale trwające zaburzenia erekcji powinny zostać zbadane przez lekarza.

Jest to jedna z form męskiej dysfunkcji seksualnej, która obejmuje również problemy z wytryskiem i zmniejszenie pożądania seksualnego lub satysfakcji.

Zaburzenia erekcji często dotykają mężczyzn w miarę starzenia się. Występuje również częściej u mężczyzn zakażonych wirusem HIV niż w populacji ogólnej, chociaż trudno było oszacować, ilu mężczyzn zakażonych wirusem HIV jest zarażonych. Badania sugerują, że około 40 do 60% mężczyzn zakażonych wirusem HIV może mieć w pewnym stopniu zaburzenia erekcji.

Co powoduje zaburzenia erekcji?

Zaburzenia erekcji mają różne przyczyny fizyczne i psychiczne. Często wiąże się to ze stanami, które wpływają na przepływ krwi w penisie, w tym cukrzycą, wysokim poziomem cholesterolu, wysokim ciśnieniem krwi, paleniem papierosów, otyłością i chorobami serca. Inne czynniki często związane z zaburzeniami erekcji to starszy wiek, niski poziom testosteronu, używanie alkoholu lub narkotyków, lęk i depresja.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno fizyczne, jak i psychologiczne przyczyny problemów seksualnych. Jeśli w przeszłości doświadczyłeś impotencji, możesz obawiać się, że nie będziesz w stanie uzyskać erekcji podczas seksu. Twój niepokój związany ze sprawnością seksualną może zwiększyć istniejącą fizyczną przyczynę i pogorszyć problem.

Fizyczne przyczyny zaburzeń erekcji u mężczyzn zakażonych wirusem HIV

Oprócz czynników wymienionych powyżej istnieją szczególne czynniki, które są ważne, jeśli żyjesz z HIV. Obejmują one dłuższe życie z HIV, niższą liczbę komórek CD4 podczas pierwszej diagnozy i możliwe przyjmowanie niektórych leków na HIV. Jeśli masz zarówno HIV, jak i zapalenie wątroby typu C, lub cierpisz na redystrybucję tkanki tłuszczowej (lipodystrofię), możesz mieć większe szanse na trudności z uzyskaniem erekcji.

Uwaga! Wszystkie artykuły dotyczące produktów medycznych, chemicznych oraz wszelkiego typu suplementów mają charakter wyłącznie informacyjny. Informacje te przeznaczone są do badań naukowych – nie należy traktować ich jako porady, czy zachęty do kupna lub/i stosowania. Nasza serwis informacyjny nie ponosi odpowiedzialności za skutki jakie może przynieść stosowanie substancji opisywanych w artykułach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>